اولین اطلاعات و تصاویر از لکسوس NX جدید 2022

در حدود یک ماه پیش بود که اولین بار، مدل جدید لکسوس NX در حال تست، دیده شد. اما اکنون در کمال شگفتی می‌بینیم که تصاویر این خودرو به فاصله کوتاهی از آن زمان، بدون برچسب‌های استتاری منتشر شده اند. فردی به طور عمدی (یا شاید تصادفی) ویدیوی تیزر این خودرو را در یوتیوب به اشتراک گذاشته است که در آن، چهره به روز شده NX را به وضوح می‌توان مشاهده کرد. این کلیپ فعلا از سایت یوتیوب حذف شده است، اما همچنان شاهد انتشار آن در سایر سایت‌ها و کانال‌ها هستیم.

آن طور که شواهد می‌گویند، منشا انتشار ویدیوهای لو رفته از کراس اوور جدید لکسوس، به اروپا و احتمالا آلمان باز می‌گردد. گویا قرار است که مدل NX200، به عنوان نسخه پایه از NX جدید وارد بازار شود. اما در طول ویدیو گفته شده که برنامه عرضه نسخه‌های گران‌تر NX350h و NX450h (از نوع پلاگین هیبرید) هم وجود دارد.

استایل ظاهری خودرو چندان اختلافی با مدل‌های فعلی ندارد. اما برخی تغییرات کاملا چشم گیر هستند. چرا‌غ‌های روزتاب LED در کاسه چراغ‌های اصلی ادغام شده اند تا ظاهر یکپارچه‌تری به نمای جلو بدهند. جلو پنجره دوکی شکل لکسوس، در ابعادی بزرگتر از قبل و با الگوی جدید شبکه خطوط، جلب توجه می‌کند.

به نظر می‌رسد که بزرگ‌ترین تغییر ایجاد شده در طراحی بیرونی NX جدید، شکل جدید چراغ‌های عقب آن باشد که به شکل یک لایت بار طولانی درآمده اند. سر اگزوزهای فیک و هواکش‌های مصنوعی هم سعی بر خشن‌تر نشان دادن NX جدید از این نما دارند.

به طور کلی می‌توان گفت که لکسوس در این فیس لیفت، خطوط بدنه NX را تند و تیزتر از قبل کرده است. فرمولی همیشگی از لکسوس که تکراری هم نمی‌شود. درون کابین، داستان به شکل دیگری رقم می‌خورد. فضای داخلی NX جدید به کلی متحول شده است. آ

نچه در نگاه اول اندکی عجیب به نظر می‌رسد، نمایشگر مرکزی خودرو است که طراحی نامانوسی دارد. برای تنظیمات سیستم تهویه دو منطقه‌ای، از کنترلرهای جداگانه‌ای بهره گرفته اند. یک اهرم چرخان هم وظیفه انتخاب حالت رانندگی را بر عهده دارد.

یکی دیگر از نکات قابل توجه، وجود یک صفحه شارژ وایرلس است که به طرزی سخاوتمندانه، بزرگ طراحی شده است. صفحه نشان دهنده‌های پشت آمپر به صورت تمام دیجیتالی درآمده اند. اهرم تعویض دنده جمع و جورتر از قبل شده است، سیستم هدآپ دیسپلی در بالای داشبورد اضافه شده و هیچ اثری از ساعت آنالوگ هم به چشم نمی‌آید.

خودرو موجود در تصاویر و ویدیو، به نظر می‌رسد که از نوع NX200 باشد. البته با توجه به کلید EV که بین دو صندلی جلو نصب شده، خودرو مورد نظر از تیپ هیبریدی NX350h هم می‌تواند باشد. در مورد نسخه‌های PHEV، شنیده شده که از قوای محرک مشترک با تویوتا RAV4 Prime بهره می‌برد. البته این مسئله فعلا فقط در حد حدس است. احتمالا لکسوس ظرف ماه‌های آینده از NX 2022 رونمایی می‌کند.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟