نتایج یک پژوهش جدید: خودروهای گران قیمت راحت‌تر فروش می‌روند

نتایج یک پژوهش جدید: خودروهای گران قیمت راحت‌تر فروش می‌روند

اگر این روزها کسی در بازار جهانی به دنبال خرید خودرو صفر یا دست دوم باشد، قطعا با پیشنهادهای هیجان انگیزی از سوی نمایندگی‌ها و فروشندگان خودرو مواجه می‌شود. از طرف دیگر تقاضا برای خودروهای دست دوم به طرز شگفت انگیزی افزایش یافته است. اما نکته جالب اینجاست که طبق آخرین بررسی‌ها، خودروهای گران قیمت، سریع‌تر از محصولات اقتصادی به فروش می‌رسند.

طی مطالعه جدیدی که وب سایت iSeeCars انجام داده، با آنالیز بیش از ۱.۲ میلیون خودرو نو و کارکرده فروخته شده در ژانویه ۲۰۲۱ و با محاسبه تعداد روزهای خوابیدن آنها در پارکینگ‌ها برای یافتن خریدار، مشخص شد که ۲۰ خودرو زود فروش بازار، متعلق به بازه قیمتی ۲۴,۲۴۱ تا ۱۰۰,۶۴۳ دلار بوده اند. در حقیقت، میانگین قیمتی این بازه، ۴۱,۹۸۲ دلار می‌شود، حال آنکه میانگین قیمت خودروهای صفر کیلومتر عرضه شده در بازار آمریکا برای سال ۲۰۲۱، دقیقا ۳۷,۱۵۷ دلار است.

بنا به این پژوهش، در رتبه‌بندی ۲۰ خودرو زود فروش بازار آمریکا، شورولت کوروت C8 رتبه نخست را به خود اختصاص داده است. خودرویی که با وجود قیمت ۸۴,۶۸۹ دلاری، فقط ۱۰ روز زمان برای فروخته شدن نیاز دارد. حال آنکه میانگین قیمت آن، حدودا دو برابر میانگین قیمت خودروهای صفر کیلومتر موجود در بازار ایالات متحده است.

گران‌ترین خودرو موجود در این لیست ۲۰ تایی، مرسدس بنز GLS است که میانگین قیمت مدل‌های مختلف آن، به ۱۰۰,۶۴۳ دلار می‌رسد. اما حتی همین SUV لوکس و گرانقدر هم برای پیدا کردن مشتری، فقط ۱۸.۳ روز منتظر می‌ماند.

نکته هیجان انگیز ماجرا، صدق کردن همین اصل در بازار خودروهای کارکرده است. جایی که میانگین قیمت ۲۰ خودرو زود فروش بازار آمریکا را ۲۶,۱۴۶ دلار تخمین زده اند. در بازار کارکرده‌ها، هیوندای پالیسید با میانگین قیمتی ۳۹,۵۵۱ دلاری، ۲۶.۲ روز در پارکینگ می‌ماند تا خریدار پیدا کند و از این لحاظ، رتبه اول را در بازار خودروهای کارکرده آمریکا تصاحب کرده است.

چنین شرایطی می‌تواند ناشی از دو مساله ناشی از کرونا باشد٬ از یک سو دولت آمریکا طی ماه‌های اخیر نقدینگی بسیار زیادی را عرضه کرده‌است که باعث افزایش میانگین قیمت‌ها در بازار خودرو شده‌است و از سوی دیگر این احتمال نیز وجود دارد که در پی شرایط همه‌گیری کرونا٬ ذهنیت مشتریان به جای پس انداز کردن برای آینده دور٬‌ به افزایش لذت در کوتاه مدت و خرید خودروهای هیجان انگیزتری نظیر شورولت کوروت معطوف شده باشد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato