«اپل گلس» احتمالا قابلیت پاکسازی خودکار شیشه‌ها و سیستم صوتی 3D دارد

عینک واقعیت افزوده اپل که فعلاً با نام «اپل گلس» شناخته می‌شود احتمالاً از قابلیت تمیز شدن خودکار و سیستم تشخیص صدای رادار مانند برخوردار خواهد بود.

به گزارش «اپل اینسایدر»، اپل به تازگی پتنت جدیدی با موضوع «بازخورد مبتنی بر صدا برای یک وسیله الکترونیکی نصب شونده روی سر» به ثبت رسانده که نشان می‌دهد این شرکت سرگرم توسعه قابلیتی برای عینک AR خود است که به آن توانایی تشخیص صداهای دور و مکان آنها را می‌دهد.

در پتنت به جزئیات عملکرد این قابلیت اشاره‌ای نشده، اما اپل گلس احتمالاً منشاء صداهایی که فراتر از میدان شنوایی کاربر هستند را با نوتیفیکیشن به او اطلاع خواهد داد. به عبارت دیگر، به کمک این عینک می‌توان منشاء صداهایی را تشخیص داد که در حالت عادی امکان شنیدن آنها وجود ندارد.

اپل پیشتر پتنت دیگری ثبت کرده بود که نشان می‌داد این عینک احتمالاً از سیستم صوتی سه بعدی برخوردار خواهد بود. حال پتنت جدید نشان می‌دهد که اپل می‌خواهد قابلیت‌های سیستم صوتی عینک AR خود را بیش از پیش افزایش دهد.

پتنت دیگری که سه روز قبل (۲۵ فوریه) توسط کمپان کوپرتینونشین به ثبت رسیده نشان می‌دهد اپل گلس ممکن است از قابلیت پاکسازی خودکار شیشه‌ها یا به قول اپل «آپتیکالز» (Opticals) برخوردار باشد. این سند حق اختراع که با عنوان «کنترل ذره برای وسیله الکترونیکی نصب شونده روی سر» ثبت شده، وسیله‌ای را توصیف می‌کند که به طور خودکار غبار و دیگر اشیای خارجی را از روی شیشه‌های عینک یا آنطور که اپل می‌گوید «ماژول‌های اپتیکی» پاک می‌کند.

جزئیات چگونگی پاکسازی شیشه‌های اپل گلس معلوم نیست، اما آنطور که در پتنت آمده این محصول می‌تواند با استفاده از لرزش‌ها گرد و غبار را از روی شیشه‌های عینک حذف کند. اپل گلس احتمالاً اوایل سال ۲۰۲۲ از راه می‌رسد.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟