کدام سازندگان گوشی‌های هوشمند اندروید ۱۱ را سریع‌تر منتشر کردند؟

چندین ماه از انتشار نسخه رسمی و پایدار اندروید ۱۱ می‌گذرد، با این حال هنوز تمام گوشی‌های واجد شرایط آن را دریافت نکرده‌اند. با وجود اینکه نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید ۱۲ به تازگی منتشر شده، تصمیم داریم در این مطلب نگاهی به شرکت‌هایی داشته باشیم که در مدت کوتاهی پس از انتشار رسمی، اندروید ۱۱ را در اختیار کاربران قرار دادند.

در این مطلب برندها به ترتیب ارائه اندروید ۱۱ برای گوشی‌هایشان قرار گرفته‌اند. انتشار نسخه جدید اندروید توسط سازندگان گوشی‌های هوشمند برای مناطق مختلف در بازه زمانی متفاوتی صورت می‌گیرد، بنابراین شاید گوشی شما در تاریخ این مطلب اندروید ۱۱ را دریافت نکرده باشد و چند روز بیشتر صبر کرده باشید.

باید به این نکته توجه کنید که در لیست زیر گوشی‌های پیکسل وجود ندارند چرا که گوگل سریعتر از سایر برندها نسخه‌های جدید اندروید را برای گوشی‌هایش منتشر می‌کند. برای مثال اندروید ۱۱ در تاریخ ۱۸ شهریور برای این محصولات منتشر شد. علاوه بر این، در لیست زیر زمان انتشار نسخه پایدار نه بتای اندروید ۱۱ درنظر گرفته شده است.

وان پلاس

وان پلاس زودتر از سایر برندها این نسخه از اندروید را برای محصولاتش منتشر کرد و تقریبا یک ماه (یا بطور دقیق ۳۲ روز) پس از انتشار رسمی از سوی گوگل، نسخه پایدارش را در اختیار کاربران گوشی‌های وان پلاس ۸ و ۸ پرو قرار داد. اگرچه این کمپانی اندروید ۱۰ را تنها ۱۸ روز پس از انتشار رسمی برای محصولاتش منتشر کرد، اما در اندروید ۱۱ سریعتر از رقبا عمل کرد.

اوپو

اوپو دومین برند این لیست است که سریعتر از دیگر کمپانی‌ها اندروید ۱۱ را برای محصولاتش منتشر کرد. این کمپانی ۵۶ روز پس از انتشار رسمی این سیستم عامل، آن را در اختیار گوشی‌های سری فایند ایکس ۲ قرار داد. در حال حاضر این نسخه از اندروید برای تعداد دیگری از گوشی‌های اوپو منتشر شده است.

شیائومی

شیائومی یکی دیگر از برندهای چینی موجود در این لیست است که با سرعت بالایی اندروید ۱۱ را برای گوشی‌هایش منتشر کرد. این کمپانی ۶۲ روز پس از انتشار رسمی اندروید ۱۱، آن را در اختیار کاربران گوشی‌های می ۱۰ و می ۱۰ پرو قرار داد که بسیار کمتر از فاصله ۱۲۲ روزه انتشار اندروید ۱۰ محسوب می‌شود. این کمپانی اندروید ۱۱ را تا به امروز برای بسیاری از محصولاتش منتشر کرده است.

ریلمی

چهارمین کمپانی این لیست هم چینی است. ریلمی در تاریخ ۱۴ آذر یعنی ۸۷ روز پس از انتشار رسمی اندروید ۱۱، آن را در اختیار کاربران گوشی ریملی X50 پرو قرار داد. تعدادی بیشتری از موبایل‌های این کمپانی در سه ماهه اول و دوم ۲۰۲۱ این بروزرسانی را دریافت خواهند کرد.

سامسونگ

بالاخره نوبت به یک کمپانی غیرچینی می‌رسد. سامسونگ ۹۵ روز پس از انتشار رسمی، آن را در اختیار کاربران گوشی‌های سری گلکسی نوت ۲۰ قرار گرفت. این بروزرسانی پیش از پایان ۲۰۲۰ برای بسیاری از کاربران گوشی‌های سری گلکسی S20 و نوت ۲۰ در کشورهای مختلف منتشر شد.

سونی

ژاپنی‌ها مدت کوتاهی پس از سامسونگ اندروید ۱۱ را برای محصولشان منتشر کردند. اکسپریا ۱ مارک ۲ اولین گوشی سونی بود که ۹۷ روز پس از انتشار نسخه رسمی، اندروید ۱۱ را دریافت کرد. البته یک هفته پس از انتشار این نسخه در تایوان، کاربران در کشورهای اروپایی آن را تجربه کردند.

ایسوس

ایسوس که در زمینه انتشار اندروید ۱۰ برای محصولاتش عملکرد سریع و مناسبی داشت و این نسخه را نزدیک به دو ماه پس از انتشار رسمی ارائه کرد، اندروید ۱۱ را ۱۱۲ روز پس از انتشار رسمی در اختیار کاربران ذن‌فون ۶ قرار داد.

ال جی

ال جی ۱۴۴ روز پس از انتشار رسمی اندروید ۱۱، این نسخه از سیستم عامل موبایل گوگل را برای گوشی ولوت منتشر کرد. تعدادی از گوشی‌های این برند در سه ماهه اول و برخی دیگر در سه ماهه دوم ۲۰۲۱ این نسخه از اندروید را بطور گسترده دریافت خواهند کرد.

موتورولا

موتورولا که معمولا با سرعت بالایی برای گوشی‌هایش بروزرسانی منتشر می‌کند، برای اندروید ۱۱ عملکرد مناسبی نداشت و ۱۴۴ روز از پس انتشار رسمی، آن را در اختیار کاربران گوشی موتو جی پرو قرار داد. این کمپانی می‌خواهد این بروزرسانی را برای شمار بالایی از محصولاتش شامل سری ریزر، اج، وان و جی در سال جاری میلادی منتشر کند.

نوکیا (HMD Global)

اندروید ۱۱ نوکیا ۸.۳

شرکت HMD Global که گوشی‌های نوکیا را در بازار عرضه می‌کند، عملکرد بسیار نامناسبی نسبت به اندروید ۱۰ داشته. در حالی که ۳۶ روز پس از انتشار رسمی اندروید ۱۰ این نسخه از سیستم عامل موبایل گوگل در اختیار کاربران نوکیا ۸.۱ قرار گرفت، خریداران نوکیا ۸.۳ پس از ۱۴۷ روز به اندروید ۱۱ دسترسی پیدا کردند.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟