لاکهید مارتین برای ارتقای ماهواره‌های GPS‌ در مدار به سراغ طراحی جدیدی می‌رود

لاکهید مارتین برای ارتقای ماهواره‌های GPS‌ در مدار به سراغ طراحی جدیدی می‌رود

بطور معمول زمانی که یک ماهواره نیاز به بروزرسانی داشته باشد، با یک ماهواره جدید جایگزین می‌شود. حالا لاکهید مارتین می‌خواهد با بازطراحی باس مورد استفاده برای ماهواره‌های GPS، چنین رویکردی را تغییر دهد و امکان بروزرسانی و ارتقای آن‌ها در مدار را فراهم کند.

مدیر ارشد استراتژی ماموریت فضایی نظامی لاکهید مارتین به نام «اریک براون» اخیرا اعلام کرده که این طراحی جدید در مقایسه با تفکر مرسوم تفاوت چشمگیری دارد. به گفته براون با تفکر مرسوم، زمانی که یک چیز در مدار قرار می‌گیرد، دیگر نمی‌توانید با آن کاری کنید و کار شما با آن تمام شده است. با این وجود حالا شرکت‌ها سرویس‌دهی در فضا را دنبال می‌کنند و لجستیک آن در سال‌های آینده در دسترس خواهد بود.

لاکهید مارتین باس تجاری LM2100 را بازطراحی می‌کند. این باس برای نسخه آینده ماهواره‌های GPS 3 که با نام «GPS 3F» شناخته می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کمپانی انتظار دارد که سومین ماهواره در خط GPS 3F به باس جدید و ارتقایافته مجهز شود. LM2100 یک پلتفرم بزرگ است که برای ماهواره‌های با وزن ۲۳۰۰ تا ۶۵۰۰ کیلوگرم استفاده می‌شود.

لاکهید مارتین

نیروی هوایی آمریکا و همچنین لاکهید مارتین سرویس‌دهی در فضا برای ماهواره‌ها را یک فناوری نوظهور در صنعت فضایی می‌دانند. به گفته آن‌ها، وزارت دفاع آمریکا باید از این فناوری برای ناوگان ماهواره‌ای خود بهره ببرد.

نوآوری‌ها در زمینه لجستیک و سرویس‌دهی در مدار باعث شده که شرکت‌های فعال در این حوزه، به دنبال راه‌های جدیدی برای طراحی ماهواره‌ها باشند. کمپانی‌ها می‌توانند در آینده با اتصال مداری، ارتقاهای مداری انجام دهند و ماهواره‌ها را به پردازنده‌ها و سنسورهای جدید و همچنین فناوری‌های دیگر مجهز کنند.

با ارتقا ماهواره‌ها و امکان بروزرسانی آن‌ها در مدار، عمرشان و همچنین میزان استفاده از آن‌ها افزایش پیدا می‌کند و می‌توان هرچند سال یکبار چنین ماهواره‌ها را به فناوری‌های روز مجهز کرد. چنین کاری هزینه کمتری نسبت به ساخت و پرتاب ماهواره جدید خواهد داشت.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato