سامسونگ روی یک چیپ اگزینوس میان‌رده جدید کار می‌کند

فعالیت‌های سامسونگ در بازار چیپ‌های موبایل افزایش پیدا کرده. کره‌ای‌ها اواخر ۲۰۱۹ از چیپ اگزینوس ۹۸۰ رونمایی کردند و سپس تراشه‌های اگزینوس ۱۰۸۰ و ۲۱۰۰ با قدرت بالا از راه رسیدند. حالا این کمپانی مشغول توسعه یک چیپ اگزینوس میان‌رده جدید است.

طبق گزارشی جدید، این چیپست جدید دارای شماره مدل S5E5515 است که البته از مدت‌ها قبل شاهد استفاده از چنین شماره مدل‌هایی برای تراشه‌های سامسونگ هستیم. با این وجود نام این پردازنده به گونه‌ای است که نمی‌توانیم به راحتی به پایین‌رده، میان‌رده یا پرچمدار بودن آن پی ببریم.

با وجود چنین موضوعی، طبق ادعای گزارش اخیر با یک چیپ اگزینوس میان‌رده روبه‌رو هستیم. در زیر شماره مدل برخی چیپ‌های اگزینوس سامسونگ را مشاهده می‌کنید:

  • S5E383: اگزینوس ۸۵۰
  • S5E5515: چیپ جدید
  • S5E9630: اگزینوس ۹۸۰
  • S5E9815: اگزینوس ۱۰۸۰
  • S5E9820: اگزینوس ۹۸۲۰
  • S5E9830: اگزینوس ۹۹۰
  • S5E9840: اگزینوس ۲۱۰۰

چیپ اگزینوس

همانطور که در لیست بالا مشاهده می‌کنید، نمی‌توان به راحتی به نوع این تراشه جدید پی برد. با این وجود نباید منتظر رونمایی از آن در آینده نزدیک باشیم، چرا که در گذشته شرایط مشابهی را تجربه کرده‌ایم.

زمانی که برای اولین بار شاهد انتشار گزارش‌ها درباره چیپ اگزینوس ۹۸۰ بودیم، تقریبا ۱۰ ماه بعد این تراشه در یک گوشی هوشمند مورد استفاده قرار گرفت. با توجه به چنین موضوعی، تراشه جدید هم احتمالا اواخر سال جاری میلادی یا اوایل ۲۰۲۲ درون یک گوشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کره‌ای‌ها علاوه بر گوشی‌های هوشمند، روی تراشه‌های جدید برای گجت‌های پوشیدنی و عینک‌های واقعیت افزوده هم کار می‌کنند. با توجه به این موضوع، شاید چیپ جدید مربوط به یکی از این محصولات باشد.

فرقی نمی‌کند سامسونگ این چیپ اگزینوس جدید را برای کدام محصولاتش توسعه می‌دهد، چرا که در هفته‌ها و ماه‌های آینده و پیش از رونمایی رسمی به احتمال زیاد شاهد افشای جزئیات بیشتری درباره آن خواهیم بود و از مشخصات و همچنین عملکردش مطلع خواهیم شد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟