شرکت BOE از اولین نمایشگر تاشوی ۳۶۰ درجه‌ای خود رونمایی کرد

شرکت BOE از اولین نمایشگر تاشوی ۳۶۰ درجه‌ای خود رونمایی کرد

شرکت چینی BOE چند روز پیش موفق شد با پشت سر گذاشتن سامسونگ به بزرگ‌ترین تولیدکننده نمایشگرهای دنیا تبدیل شود. یکی از عوامل موثر در اتفاق، نوآوری بالای این شرکت در حوزه تولید نمایشگرهاست. آن‌ها در همین راستا به تازگی از اولین صفحه نمایش منعطفی رونمایی کرده‌اند که می‌تواند ۳۶۰ درجه تا شود.

این نمایشگر که در حال حاضر در فاز تولید انبوه قرار گرفته، در داخل و خارج خود از یک پنل منعطف استفاده می‌کند. نمایشگر ۳۶۰ درجه‌ای BOE از یک لایه چندگانه‌ی بدون بار ساخته شده که فشار ناشی از تا شدن به سمت داخل و خارج را کاهش می‌دهد. این صفحه نمایش همچنین اثر چین‌خوردگی کمی را از خود به جا می‌گذارد. BOE مدعی است که نمایشگر جدید آن‌ها می‌تواند بدون مشکل تا ۲۰۰ هزار بار تا شود.

این شرکت تاکنون موفق به تولید انبوه نمایشگری به نام R5 200000 با قابلیت تا شدن به سمت بیرون و نمایشگری به نام R3 200000 با قابلیت تا شدن به سمت داخل شده است و به‌زودی آن‌ها را برای اولین گروه از تولیدکنندگان ارسال می‌کند. BOE پیش‌تر از یک نمایشگر رول‌شونده کرکره‌ای رونمایی کرده بود و حالا با نمایشگر ۳۶۰ درجه‌ای ویترین محصولات خود را کامل‌تر می‌کند.

صفحه نمایش جدید ۳۶۰ درجه‌ای BOE دستاورد مهمی است، چون نمایشگرها پیش از این فقط امکان تاشوندگی در یک جهت را داشتند و فناوری BOE این محدودیت را از بین می‌برد. انتظار داریم که این صفحه نمایش در آینده نه چندان دور وارد محصولات مصرفی شود.

با افزایش شمار دستگاه‌های تاشو، شرکت‌ها به دنبال فناوری‌های جدیدی برای نمایشگر این دستگاه‌ها هستند تا بتوانند مشتریان بیشتری را به سمت این بازار جذب کنند. BOE هم به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده صفحات نمایش دنیا مطمئنا برنامه‌های زیادی در سر دارد و فناوری‌های مختلفی را برای بازار آماده کرده است. این شرکت پیش‌تر در زمینه تولید نمایشگرهای LCD و LED به موفقیت رسیده بود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato