ژاپن با کمک دستگاه‌های فروش خودکار از افراد بیشتری تست کرونا می‌گیرد

ژاپن با کمک دستگاه‌های فروش خودکار از افراد بیشتری تست کرونا می‌گیرد

ژاپن از نظر تعداد دستگاه‌های فروش خودکار (Vending Machines) در هر شهر احتمالا در صدر رده‌بندی جهانی قرار دارد. این کشور حالا می‌خواهد از ۴.۱ میلیون دستگاه فروش خودکار خود به شکلی موثر برای مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا استفاده و از طریق این دستگاه‌ها کیت تست سریع کرونا را به دست مردم برساند.

انتظار می‌رود که این اقدام تعداد تست‌های PCR روزانه ژاپن را از مرز ۴۰ هزار فراتر ببرد. از این طریق می‌توان نیروهای انسانی را به کارهای مهم‌تری اختصاص داد تا مقابله بهتری با همه‌گیری ویروس کرونا صورت بگیرد.

شهروندان ژاپن تا پیش از طرح ایده استفاده از دستگاه‌های فروش خودکار صرفا از طریق شرکت‌های درمانی خصوصی می‌توانستند به روش جایگزینی برای دادن تست کرونا فکر کنند. ولی حالا این دستگاه‌ها قرار است به فروش کیت‌های تست کرونا مشغول شوند و عملا از تجمع افراد در نزدیکی مراکز درمانی دولتی و خصوصی جلوگیری کنند.

این ایده اولین بار توسط «هیدکی تاکمورا»، رئیس کلینیک گوش، حلق و بینی شهر تاکنوکو، اجرا شد. این کلینیک تا این لحظه هفت دستگاه فروش خودکار را در مناطق مختلفی از توکیو، پایتخت ژاپن، نصب کرده است. به گفته تاکمورا، آمار انجام تست کرونا در این کشور بسیار پایین بود و نمی‌شد تصویری حقیقی از شدت همه‌گیری کووید-۱۹ داشت. این مسئله بر اقدامات لازم برای بازگرداندن شرایط به حالت عادی هم اثر گذاشته بود.

ایده استفاده از دستگاه‌های فروش خودکار در مراحل اولیه آزمایشی بسیار موفق بوده و با استقبال گسترده‌ای مواجه شده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که برخی از این دستگاه‌ها به فاصله کوتاهی باید با کیت‌های تازه تجدید می‌شدند چون شهروندان به سرعت کیت‌ها را می‌خریدند تا آزمایش PCR بدهند. علی‌رغم محبوبیت دستگاه‌های فروش خودکار، موج جدید همه‌گیری در ژاپن باعث اخلال در فرآیند توزیع این محصولات شده است.

شهروندان در این روش کیت تست ویروس کرونا را با قیمتی در حدود ۴۰ دلار از دستگاه‌ها خریداری می‌کنند و با نمونه‌برداری از بزاق دهان خود آن را به آزمایشگاه‌ها می‌فرستند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato