رکورد ده ساله مرگ و میر و تلفات جاده‌ای آمریکا شکسته شد

رکورد ده ساله مرگ و میر و تلفات جاده‌ای آمریکا شکسته شد

با آنکه میزان تردد شهروندان آمریکایی در خیابان‌ها و جاده‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا کاهش پیدا کرده، اما آمار نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۰ تعداد تلفات ترافیکی در مقایسه با سال ۲۰۱۹ به میزان قابل توجه ۸ درصد افزایش یافته است.

بر اساس آمار انجمن ملی ایمنی آمریکا (NSC) سال گذشته ۴۲,۰۶۰ نفر جان خود را در تصادفات مختلف از دست داده‌اند که این رقم از سال ۲۰۰۷ به این طرف بیشترین رقم محسوب می‌شود. چنین رقم بالایی در حالی ثبت شده که طبق داده‌های فدرال، آمریکایی‎‌ها سال قبل ۱۳ درصد کمتر رانندگی کرده‌اند.

مرگ و میر جاده‌ای آمریکا در سال 2020

نکته حائز اهمیت اینکه در صورت احتساب مرگ و میر بر مبنای مسافت پیموده شده، باید گفت میزان تلفات در سال گذشته بر اساس این فاکتور ۲۴ درصد رشد کرده است. این رقم بیشترین رشد نرخ مرگ و میر به ازای مسافت طی شده است که از سال ۱۹۲۴ تا به این تاریخ ثبت می‌شود.

از بین ایالت‌های مختلف، مرگ و میر ناشی از سوانح ترافیکی در ۸ ایالت بیش از ۱۵ درصد رشد داشته است. آرکانزاس با ۲۶ درصد، کنتیکت با ۲۲ درصد، کلمبیا با ۳۳ درصد، جورجیا با ۱۸ درصد، میسیسیپی با ۱۹ درصد، رود آیلند با ۲۶ درصد، داکوتای جنوبی با ۳۳ درصد و ورمونت با ۳۲ درصد این ایالت‌ها هستند.

در این بین ایالت‌هایی هم هستند که نرخ مرگ و میر در آنها کاهش یافته است. در این دسته هاوایی با ۲۰ درصد بیشترین کاهش را دارد، پس از آن وایومینگ با ۱۳ درصد، دلاور با ۱۱ درصد، نبراسکا با ۹ درصد، آیداهو با ۷ درصد، نیومکزیکو با ۴ درصد، آلاسکا با ۳ درصد و مین و داکوتای شمالی هر دو با ۱ درصد کاهش در رده‌های بعدی ایستاده‌اند.

انجمن ملی ایمنی آمریکا تخمین می‌زند در سال ۲۰۲۰ حدود ۴.۸ میلیون نفر هم در سوانح مختلف ترافیکی متحمل آسیب‌های شدید جسمانی شده‌اند. این انجمن دست به دامان دولت بایدن شده تا اقداماتی را در راستای کاهش مرگ و میر جاده‌ای انجام دهد. NSC پیشنهاداتی را نیز در این راستا ارائه کرده که برخی از آنها عبارتند از:

تصویب قوانینی جدید برای ارتقای ایمنی عبور و مرور، محرومیت رانندگان مست از رانندگی، کاهش سرعت مجاز، ممنوعیت کامل استفاده از تلفن همراه در پشت فرمان (حتی هندزفری) و افزایش جریمه نبستن کمربند.

لورین ام مارتین (Lorraine M. Martin) رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل انجمن ملی ایمنی در رابطه با شرایط موجود طی اظهارنظری جالب گفته این داده‌ها نبود فرهنگ ایمنی موثر در جاده‌های آمریکا را برملا می‌کنند!

 

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato