تولیدات سامسونگ و اپل با تداوم تعطیلی کارخانه تراشه‌سازی آستین دچار مشکل می‌شود

تولیدات سامسونگ و اپل با تداوم تعطیلی کارخانه تراشه‌سازی آستین دچار مشکل می‌شود

اپل و سامسونگ احتمالا به خاطر دنباله‌دار شدن توقف فعالیت‌های کارخانه تراشه‌سازی آستین ایالت تگزاس آمریکا با مشکلاتی در تولید تلفن‌های هوشمند خود مواجه خواهند شد. این کارخانه پیش‌تر برای تلفن‌های هوشمند این دو شرکت بزرگ تراشه تولید می‌کرد.

به گزارش نشریه TheElec، توقف فعالیت‌های این کارخانه ناشی از قطع گسترده برق این منطقه بوده که به خاطر حضور توده هوای سرد در مناطق جنوبی آمریکا رخ داده است. کارخانه آستین قبلا وظیفه تولید تراشه‌هایی را برعهده داشت که سامسونگ از آن‌ها برای تولید گوشی‌های بازار آمریکای خود استفاده می‌کند. به‌علاوه، این کارخانه محل تولید درایور IC نمایشگر پنل‌های OLED جدیدترین آیفون‌های اپل بود.

کارخانه تراشه‌سازی آستین تگزاس دارای ظرفیت تولید ۲۰ هزار ویفر در هر ماه است. سامسونگ معمولا قطعات موردنیاز برای تولید محصولات خود را یک ماه و نیم جلوتر در انبارهایش ذخیره‌سازی می‌کند تا وقفه‌های کوتاه مدت در امر تولید قطعات بر کسب و کار آن‌ها اثر نگذارد. با این حال، فعالیت‌های این مرکز از حدود دو هفته پیش متوقف شده است. به عبارت دیگر، اگر این وقفه برای مدت بیشتری طول بکشد، در نهایت ممکن است تولید تلفن‌های هوشمند سامسونگ و اپل دچار مشکل شود.

به گفته منابع آگاه به ماجرا، حدودا دو ماه زمان می‌برد تا این کارخانه با سرعت معمول خود روند تولید را از سر بگیرد. با این حساب، کارخانه تگزاس تقریبا تا اواسط ماه آوریل فرصت دارد تا تولیدش را به سطح عادی برگرداند. منابع دخیل در زنجیره تامین می‌گویند سامسونگ انتظار دارد که از سری گلکسی اس ۲۱ حدود ۳۰ میلیون گوشی بفروشد، و این رقم حدود ۱۵ درصد بیشتر از نسل قبلی است. ولی تعطیلی موقت خط تولید کارخانه آستین تگزاس می‌تواند فروش سری گلکسی اس ۲۱ را به حدود ۲۰ میلیون دستگاه برساند.

سامسونگ با موضوع کمبود قطعات برای تولید محصولات خود ناآشنا نیست. این شرکت در زمان عرضه گلکسی اس ۲۰ الترا هم با کمبود قطعه روبرو شد، چون پیش‌بینی درستی از میزان تقاضا برای این گوشی نداشت. در حال حاضر این احتمال مطرح است که کسب و کار نیمه‌رساناهای سامسونگ به تامین قطعات سری گلکسی اس ۲۱ بپردازد ولی مشکل جهانی کمبود تراشه باعث شده که تمام ظرفیت تولید آن‌ها در اختیار سفارشات سایر شرکت‌ها باشد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato