ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

موتور اسپرت

پورشه در صورت معرفی سوخت e-fuel وارد مسابقات فرمول 1 خواهد شد

شرکت پورشه قصد دارد تا در صورت ارائه قوانین جدید در بخش موتور خودروهای فرمول 1 در سال 2025 وارد این رقابت‌ها شود. پورشه زیر مجموعه گروه فولکس واگن است و به مدت طولانی قصد ...

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۸:۳۰

شرکت پورشه قصد دارد تا در صورت ارائه قوانین جدید در بخش موتور خودروهای فرمول 1 در سال 2025 وارد این رقابت‌ها شود.

پورشه زیر مجموعه گروه فولکس واگن است و به مدت طولانی قصد ورود به مسابقات فرمول 1 داشته است. به گونه‌ای که این شرکت حتی مقدمات طراحی موتور 1.6 لیتری V-6 فرمول را در برنامه خود داشته است اما قرار است از این موتور در ابرخودرو بعدی این شرکت استفاده شود.

مدیران فرمول 1 قرار است قانون نامه جدیدی را برای این رقابت ها از سال 2025 میلادی معرفی کنند. یکی از شرکت هایی که قصد حضور در این جلسات تصمیم گیری دارد پورشه خواهد بود تا در صورت فراهم شدن شرایط به طور رسمی به این رقابت ها ورود کند.

فرمول 1 با توجه به تعهد خود در زمینه کاهش گازهای سمی CO2 قصد استفاده از سوخت های جدید موسوم به e-fuel دارد.

مدیر بخش موتور اسپرت پورشه نیز با اعلام این مسئله از علاقه وافر این شرکت و فولکس واگن برای حضور در مسابقات فرمول 1 صحبت کرده است.

در حال حاضر پورشه در مسابقات فرمول E به رقابت می‌پردازد و قرار است در کلاس هایپرکار مسابقات لمانز و استقامت نیز با یک محصول کاملا جدید حضور پیدا کند. پورشه از فصل 2023 وارد این مسابقات خواهد شد.

1614f829-porsche-taycan-usa-formulae-01

پورشه در سال 1962 در مسابقات فرمول 1 حضور پیدا کرد و پس از آن حضور این شرکت تنها به صورت تامین کننده قوای محرکه بوده است. البته این شرکت یک بار در سال 1983 با نام TAG مک لارن در این مسابقات حضور پیدا کرد که از موتور V6 توربوشارژر شده این شرکت بهره می‌برد.

چند سال بعد نیز کمپانی اشتوتگارتی٬ مجددا در سال 1991 وارد مسابقات شد اما به علت عملکرد بشدت ضعیف قوای محرکه خود جای خود را به شرکت کازورث داد.

گفتنی است که سوخت های مصنوعی با نام e-fuel شناخته می‌شوند و شرکت پورشه با همکاری زیمنس یک نیروگاه تولید سوخت پاک را در کشور شیلی احداث کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی