اینستاگرام مانع از ارسال پیام بزرگسالان به نوجوانانی می‌شود که آن‌ها را دنبال نمی‌کنند

اینستاگرام مانع از ارسال پیام بزرگسالان به نوجوانانی می‌شود که آن‌ها را دنبال نمی‌کنند

اینستاگرام برای افزایش امنیت نوجوانان از سیاست‌های جدیدی رونمایی کرده که طی آن، ارتباطات میان نوجوانان و بزرگسالان محدود می‌شود. این پلتفرم بزرگسالان را از ارسال پیام‌های دایرکت برای نوجوانی که آن‌ها را دنبال نمی‌کنند، منع خواهد کرد و البته گزینه‌های امنیتی در اختیار افراد قرار می‌دهد.

زمانی که بزرگسالان با رفتار مشکوک برای نوجوانان پیام دایرکت بفرستند، اینستاگرام امکان ریپورت یا بلاک کردن این فرد را فراهم می‌کند. این پلتفرم به نوجوانان گوشزد می‌کند که برای پاسخگویی به پیام‌ها احساس فشار نکنند و برای اشتراک‌گذاری اطلاعات، تصاویر و ویدیوها با افرادی که نمی‌شناسند، محتاط باشند.

زمانی که اینستاگرام رفتارهای مشکوک کاربران بزرگسال را شناسایی کند، چنین موضوعی را به نوجوانان اطلاع می‌دهد. این شبکه اجتماعی جزئیات نحوه عملکرد این سیستم را منتشر نکرده، اما گفته برخی رفتارهای مشکوک مانند ارسال حجم بالایی درخواست پیام به افراد زیر ۱۸ سال شناسایی می‌شوند.

اینستاگرام

این ویژگی جدید از ماه جاری میلادی در برخی کشورها ارائه می‌شود و در آینده نزدیک در سطح جهانی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، البته هنوز نمی‌دانیم ابتدا کاربران کدام کشورها به آن دسترسی پیدا می‌کنند.

اینستاگرام از توسعه یک هوش مصنوعی و فناوری یادگیری ماشینی جدید خبر داده که سعی می‌کند در هنگام ثبت نام در این پلتفرم، سن کاربر را تشخیص دهد. طبق قوانین اینستاگرام، زمانی که کاربری بخواهد در این شبکه اجتماعی ثبت نام کند، باید حداقل ۱۳ سالش باشد، با این حال بسیاری از افراد درباره سن خود دروغ می‌گویند. در همین راستا این پلتفرم می‌خواهد از چنین موضوعی جلوگیری کند، البته درباره چنین موضوعی جزئیات بیشتری منتشر نکرده است.

اینستاگرام

کاربران نوجوانی که به تازگی به این شبکه اجتماعی بپیوندند، به انتخاب حساب خصوصی (Private) تشویق می‌شوند. در صورتی که چنین افرادی تصمیم به ایجاد یک حساب عمومی بگیرند، پس از مدتی این پلتفرم با ارسال یک نوتیفیکیشن مزایای حساب خصوصی را به آن‌ها گوشزد می‌کند و همچنین به آن‌ها می‌گوید که تنظیمات امنیتی حساب خود را بررسی کنند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato