یک شهروند روسیه به پیشنهاد رشوه یک میلیون دلاری برای خرابکاری در تسلا اعتراف کرد

یک شهروند روسیه به پیشنهاد رشوه یک میلیون دلاری برای خرابکاری در تسلا اعتراف کرد

یک شهروند روسیه به تلاش برای از کار انداختن کارخانه باتری تسلا اعتراف کرد. وی سعی کرده بود از طریق باج افزار و با پیشنهاد رشوه یک میلیون کارکنان تسلا را به اینکار ترغیب کند.

«ایگور اگورویچ کریوچکف» ۲۷ ساله به پیشنهاد رشوه یک میلیون دلاری برای ضربه زدن به کمپانی خودروسازی تسلا اعتراف کرده است. برنامه وی این بوده که با همکاری کارکنان تسلا یک باج افزار را به سیستم‌های کارخانه باتری این شرکت در نوادای آمریکا تزریق کرده و داده‌ها را کد گذاری کند.

هدف وی این بوده که با گروگان گرفتن داده‌‌ها باج هنگفتی را از این شرکت در قالب بیت‌کوین دریافت کرده و اسرار این شرکت را به سرقت ببرد. این روش بین هکرها چندان مرسوم نیست و معمولا از راه دور به شبکه‌ قربانیان نفوذ کرده و باج افزار را پیاده می‌کنند. همین عامل باعث شده برخی تحلیلگران امنیتی نظیر «برت کالو» آنرا حمله‌ای جاسوسی قلمداد کنند که به جای باج گیری بیشتر با هدف سرقت داده‌ها برنامه ریزی شده است.

کریوچکف حالا باید خود را بباید برای ۵ سال زندان و ۲۵۰ هزار دلار جریمه آماده کند. به گفته FBI وی پس از ناکام ماندن در اجرای حمله سعی در خروج از آمریکا داشته اما دستگیر شده بود.

تسلا با خرابکاری داخلی و حتی جاسوسی بیگانه نیست و سال پیش یکی از کارکنان سابق این شرکت به تلاش برای خرابکاری در کارخانه واقع در فرمونت کالیفرنیا متهم شد.

در سال ۲۰۱۹ هم یکی دیگر از کارکنان این شرکت به آپلود کد‌های منبع فناوری رانندگی خودکار روی iCloud اعتراف کرد. طبق اسناد دادگاه هدف وی سرقت آنها برای یک استارتاپ چینی فعال در حوزه خودروهای الکتریکی بوده است.

تردیدی نیست دلیل پشت پرده این جرایم فناوری ارزشمندی است که تسلا در اختیار دارد و باعث شده در مدتی کوتاه به یکی از ارزشمندترین شرکت‌های دنیا بدل شده و رقبای سنتی را فرسنگ‌ها پشت سر بگذارد.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato