هش ریت بیت‌کوین به رکورد ۱۸۵ اگزا هش رسید؛ رشد ۱۸۴۰۰ درصدی در ۵ سال

هش ریت بیت‌کوین به رکورد ۱۸۵ اگزا هش رسید؛ رشد ۱۸۴۰۰ درصدی در ۵ سال

هش ریت بیت کوین طی هفته‌های اخیر به شدت افزایش پیدا کرده و با رسیدن به  ۱۸۵ اگزا هش در ثانیه بالاترین رکود تاریخی خود را ثبت کرده است. با این حساب از سال ۲۰۱۶ تاکنون هش ریت بیت کوین افزایش ۱۸۴۰۰ درصدی را تجربه کرده است.

قدرت هش ریت به صورت بی‌وقفه به صعود خود ادامه می‌دهد. از ابتدای سال نو میلادی تاکنون رشد بی‌سابقه‌ای را در طول تاریخ خود به ثبت رسانده است.

معمولا هش ریت  بیت کوین هر سال در حدود  ۱۵۰۰ درصد افزایش پیدا می‌کند و طی ۵ سال گذشته توانسته صعود ۱۸۴۰۰ درصدی رقم بزند.

اواسط ماه مارس قیمت بیت کوین به بالاترین رقم تاریخی خود رسید و توانست از مرز ۶۱ هزار دلار نیز عبور کند. این در حالی است که حدود یک سال قبل در پنجشنبه سیاه، ارزش بیت کوین سقوط کرده و به مرز ۳۸۵۰ دلار رسیده بود.

استخراج بیت کوین بسیار رقابتی شده است و با هش ریت بسیار بالایی کار پیش می‌رود. در حدود ۵ سال قبل وضعیت به این شکل نبود و طی تنها چند سال شاهد چنین تغییراتی در بازار ارزهای دیجیتال هستیم.

بی‌شک افزایش قیمت بیت کوین نقش موثری در افزایش هش ریت داشته است. با این وجود، پیشرفت‌های دیگر فناوری نیز در این قضیه بی‌تاثیر نبوده‌اند. در سال ۲۰۱۶ و پیش از جهش تاریخی بیت‌کوین نرخ هش ریت بین ۷ تا ۱۵ تراهش در ثانیه بود و در ادامه این رقم به ۱۰۰ تراهش در ثانیه افزایش یافت.

هش ریت بیت کوین و قیمت آن همواره رابطه نزدیکی با هم داشته‌اند، چرا که هش ریت از یک سو نشان دهنده هزینه تولید بیت کوین برای ماینرهاست و از سوی دیگر امنیت کلی شبکه بیت کوین را نشان می دهد. به عبارت دیگر، هر چه هش ریت کلی بیشتر باشد، کنترل کردن شبکه پرهزینه تر خواهد شد. این اعتماد غیر متمرکز یکی از مهم ترین ویژگی های بیت کوین است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato