گوشی‌های وان پلاس از این پس با رابط کاربری اوپو در چین عرضه می‌شوند

گوشی‌های وان پلاس از این پس با رابط کاربری اوپو در چین عرضه می‌شوند

وان پلاس چند سال پیش رابط کاربری سیانوژن را کنار گذاشت و به سراغ استفاده از پوسته اختصاصی خودش رفت، پوسته‌ای که در چین HydrogenOS و در سایر دنیا OxygenOS بود. حالا تغییراتی برای این دو پوسته در راه است که اگرچه در زمینه OxygenOS به معنای تغییر ظاهری این رابط کاربری خواهد بود، اما HydrogenOS را به کلی از رده خارج می‌کند و به جای آن پوسته اندرویدی اوپو یعنی ColorOS را به کار می‌گیرد.

به دنبال گزارش‌ها و شایعات مختلف، وان پلاس بالاخره رسما تایید کرد که از سری وان پلاس ۹ تمامی گوشی‌های این شرکت در خاک چین با رابط کاربری ColorOS به بازار می‌آیند. البته این نسخه از ColorOS مخصوص وان پلاس خواهد بود و با نسخه گوشی‌های اوپو فرق می‌کند. البته این شرکت به پشتیبانی از HydrogenOS ادامه می‌دهد تا گوشی‌های قدیمی مشکلی نداشته باشند. نسخه‌های جهانی محصولات این کمپانی همچنان با OxygenOS به بازار می‌آیند.

وان پلاس

تمامی تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی از رابط کاربری خاص خودشان استفاده می‌کنند. برخی شرکت‌ها پوسته خود را نزدیک به اندروید خام نگه می‌دارند که وان پلاس هم یکی از همین شرکت‌ها بود، ولی OxygenOS 11 تغییرات زیادی داشت که سروصداهای زیادی به پا کرد. هرچند این تغییرات عمدتا کاربران جهانی این کمپانی را تحت تاثیر قرار داد، به نظر می‌رسد که کاربران چینی این شرکت باید منتظر تغییرات عظیم‌تری باشند.

این تغییر با بازخوردهای گوناگونی از سوی کاربران مواجه شده. برخی با توجه به قابلیت‌های بیشتر ColorOS از آن استقبال کرده‌اند ولی برخی نگران از دست دادن تجربه نزدیک به اندروید خام هستند. استفاده از ColorOS در محصولات وان پلاس یادآور رابطه نزدیک این دو شرکت با یکدیگر است. هر دو موسس این شرکت قبلا کارمند اوپو بوده‌اند. به‌علاوه، «پیت لاو» مدیرعامل وان پلاس اخیرا پستی را در یک شرکت سرمایه‌گذاری قبول کرد که از هر دوی این شرکت‌ها حمایت می‌کند. حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم این همکاری تا کجا پیش خواهد رفت.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato