فراخوان نسل جدید نیسان آلتیما در پی نقص جدی مکانیزم فرمان

فراخوان نسل جدید نیسان آلتیما در پی نقص جدی مکانیزم فرمان

نیسان برای تعدادی از آلتیماهای تولیدی مدل ۲۰۲۱-۲۰۲۰ در ایالات متحده فراخوان صادر کرد. علت این فراخوان وجود نقص جدی در سیستم فرمان و از دست رفتن کنترل خودرو اعلام شده است. به گفته نیسان احتمال نقص ۱ درصد بوده و ۲,۴۰۷ خودرو مشمول این فراخوان می‌شود. این مدل‌ها بین ۸ ژوئن ۲۰۲۰ و ۲۵ ژانویه ۲۰۲۱ از خط تولید کارخانه کنتون خارج شده‌اند.

نقص مذکور با سیبک فرمان آلتیما در ارتباط است. ظاهرا در طول فرایند مونتاژ برخی مدل‌ها، سیبک‌ها به خوبی در جای خود محکم نشده و بسته به میزان شل بودن، این احتمال وجود دارد که از جای خود خارج شوند. لرزش فرمان اصلی‌ترین نشانه این مشکل است.

بدیهی است در صورت جدا شدن سیبک از سگدست، ارتباط فرمان با چرخ‌ها قطع شده و راننده اختیاری در هدایت خودرو نخواهد داشت؛ این امر نیز طبیعتا افزایش خطر تصادف را در پی دارد.

ظاهرا نیسان اواخر امسال از طریق گزارش یکی از نمایندگی‌های خود نسبت به وجود چنین مشکلی آگاهی پیدا کرده است. پس از دریافت این گزارش، نیسان تحقیقات خود را آغاز کرده و به این نتیجه رسید که مدل‌های تولیدی را از بقیه جدا نموده و برای مدل‌های فروخته شده فراخوان صادر کند.

طبق روال مرسوم، به دارندگان مدل‌های مشمول اطلاع‌رسانی شده و از آنها برای حضور در نمایندگی جهت رفع عیب دعوت به عمل خواهد آمد. تکنسین‌های نیسان موظف هستند سیبک‌های راست و چپ را به دقت بازرسی نموده و در صورت نیاز آنها را در جای خود محکم کنند. چنانچه قطعه موجود از کار افتاده باشد، نمونه جدید به طور رایگان و بدون هیچ هزینه اضافی جایگزین خواهد شد.

نیسان اطلاع‌رسانی به مشتریان را از ۳۱ مارس آغاز خواهد کرد. انتظار می‌رود روند اجرای فراخوان هم از همین تاریخ شروع شود. به منظور اینکه دارندگان آلتیماهای مدل ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ از شرایط خودروی خود مطلع شوند، نیسان یک خط تلفن اختصاصی در نظر گرفته است.

 

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato