افزایش قیمت آخرین فراری ۸ سیلندر تنفس طبیعی تاریخ در پی توربو شدن مدل‌های جدید

افزایش قیمت آخرین فراری ۸ سیلندر تنفس طبیعی تاریخ در پی توربو شدن مدل‌های جدید

شرکت فراری سال ۲۰۱۵ تصمیم به حذف موتور V8 تنفس طبیعی از سبد محصولات خود گرفت که البته با انتقادهای فراوانی از سوی هواداران دو آتشه و به اصطلاح تیفوسی خود نیز رو به رو شد.

البته این اتفاق با توجه به قوانین جدید زیست محیطی اجتناب ناپذیر بود و در این میان تنها لامبورگینی است که به تولید محصولات با موتور تنفس طبیعی ادامه داد.

فراری

حال به نظر می‌رسد که این مسئله در بازار نیز مورد توجه قرار گرفته است و آخرین محصول موتور وسط V8 تنفس طبیعی شرکت فراری یعنی مدل ۴۵۸ ایتالیا در بازار ارزش خود را بیش از مدل جانشین خود یعنی ۴۸۸ GTB مجهز به موتور V8 دو توربو شارژر حفظ می‌کند.

در حال حاضر یک فراری ۴۵۸ ایتالیا مدل ۲۰۱۱ با قیمتی در حدود ۱۵۵ هزار دلار آمریکا خرید و فروش می‌شود.

یک فراری ۴۸۸ GTB نیز با مدل ۲۰۱۶ در حدود ۲۱۸ هزار دلار خرید و فروش می‌شود.

با این وجود فراری ۴۵۸ های مدل بالاتر حتی ارزش بیشتری به نسبت ۴۸۸ GTB پیدا کرده‌اند و این مسئله به امری رایج در نمایندگی ها تبدیل شده است.

به طور مثال یک فراری ۴۵۸ مدل ۲۰۱۳ با ۱۶ هزار کیلومتر کارکرد در حدود ۱۴۴ هزار پوند و یک فراری ۴۸۸ مدل ۲۰۱۶ با تنها ۱۱.۶۸۰ کیلومتر کارکرد برچسب قیمتی برابر با ۱۵۲ هزار پوند دارد.

این مسئله به خوبی در بازار آمریکای شمالی نیز دیده می‌شود و مدل های بالای ۴۵۸ در حدود ۲۱۰ هزار دلار قیمت دارند و مدل پایین ۴۸۸ در حدود ۲۲۰ هزار دلار قیمت گذاری شده است که حکایت از پر طرفدار بودن مدل ۴۵۸ دارد.

Ferrari 458 با قیمت ۲۳۳ هزار و ۵۰۰ دلار. شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر: ۳٫۴ ثانیه

در حال حاضر مدل اسپشیاله ۴۵۸ در مدل کوپه با برچسب قیمت ۳۸۰ هزار دلار و در مدل سقف تاشو موسوم به آپرتا با برچسب قیمت ۷۰۰ هزار دلاری که دارد بسیار بیش از بهای اصلی خودرو ارزش‌گذاری شده‌اند.

فراری ۴۵۸ ایتالیا از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ بر روی خط تولید قرار گرفت و مجهز به موتور V8 تنفس طبیعی به حجم ۴.۵ لیتر با حداکثر قدرت ۵۶۲ اسب بخار است.

جانشین این مدل فراری ۴۸۸ GTB با موتور V8 به حجم ۳.۹ لیتر مجهز به ۲ توربوشارژر و حداکثر قدرت ۶۶۱ اسب بخار است. همچنین گشتاور موتور نیز از ۵۴۰ نیوتن متر به ۷۶۰ نیوتن متر افزایش پیدا کرده است.

شایان ذکر است که از فراری ۴۵۸ در ایران ۳ دستگاه با پلاک ملی و پلاک منطقه آزاد موجود است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato