200 هزارمین بنتلی در 102 سالگی این برند تولید شد

200 هزارمین بنتلی در 102 سالگی این برند تولید شد

بنتلی تولید خودرو را از سال ۱۹۱۹، بعد از پایان جنگ جهانی اول، آغاز کرد. اکنون دقیقا ۱۰۲ سال بعد، بنتلی موفق به ثبت یک رکورد تاریخی شده است. در همین هفته، دویست هزارمین خودرو بنتلی از خط تولید این شرکت، خارج شد. شاید این عدد در صنعتی که سالانه میلیون‌ها دستگاه خودرو در آن تولید و فروخته می‌شوند، اهمیتی نداشته باشد، اما برای خود بنتلی، یک امضای تاریخی با ارزش است.

نکته جالب اینجاست که ۷۵ درصد از این حجم تولید، در ۱۸ سال فعالیت اخیر بنتلی انجام شده است. تا قبل از ۲۰۰۳، خودروساز بریتانیایی تنها ۴۴,۰۰۰ مدل خودرو تولید کرده بود! اما از آن سال به بعد، داستان به شکل دیگری رقم خورد. از آن زمان به بعد، این کمپانی دقیقا ۱۵۵,۵۸۲ دستگاه خودرو تولید کرده که رشدی حیرت انگیز است. اما ۲۰۰ هزارمین بنتلی تولید شده، یک دستگاه بنتایگا هیبریدی است که به سفارش یک مشتری چینی، به تولید رسیده است.

بنتلی از سال ۲۰۰۳ به عنوان یک نقطه عطف تاریخی برای فعالیت‌های خودش، یاد می‌کند. همان سالی که کانتیننتال GT معرفی شد و به یکی از پر فروش‌ترین محصولات کمپانی بنتلی، بدل گشت. ۸۰,۰۰۰ دستگاه از ۲۰۰,۰۰۰ بنتلی تولید شده را، مدل‌های مختلف کانتیننتال GT تشکیل می‌دهند.

اما اکنون نوبت به شاسی بلند محبوب بنتایگا رسیده است. خودرویی که از زمان معرفی، پر فروش‌ترین محصول بنتلی به حساب می‌آید. بنتلی از ۲۰۱۵ که این خودرو را روانه بازار کرده، تا به امروز، ۲۵,۰۰۰ دستگاه از آن به فروش رسانده است.

طبق پیش بینی بنتلی، در دهه جاری، بنتایگا موفق‌ترین محصول بنتلی خواهد شد. از آن طرف، فلایینگ اسپور، سدان لوکس و اشرافی بنتلی هم، تاکنون نزدیک به ۴۰,۰۰۰ دستگاه فروش داشته که رقمی قابل توجه می‌تواند باشد.

بنتلی برای بزرگداشت تولید ۲۰۰ هزارمین محصول خود، مدل خاص EXP2 را به عنوان قدیمی‌ترین بنتلی که هنوز وجود دارد، به شکلی نمادین در کنار بنتایگا هیبرید قرار داد. اختلاف موجود میان این دو خودرو، به خوبی تغییرات طراحی و مهندسی صنعت خودرو در طول یک قرن را به نمایش می‌گذارند.

تغییراتی که روز به روز سرعت بیشتری به خود می‌گیرند و حتی ممکن است در دهه پیش رو، شکل و ظاهر خودروها از آنچه که امروز می‌بینیم هم، بسیار متفاوت‌تر باشد. بنتلی قصد دارد که از سال ۲۰۲۶، فقط به عرضه مدل‌های پلاگین هیبرید و الکتریکی بپردازد. در حالی که احتمالا از سال ۲۰۳۰، سبد محصولات این شرکت به طور کامل الکتریکی می‌شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato