ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

جریمه ۱۰۰ خودرو توسط پهپاد در ایام نوروز؛ فناوری جدید در دست پلیس راه ایران

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با حضور در مرکز کنترل ترافیک راهور، ضمن رصد محورهای مواصلاتی کشور، با اشاره به لزوم استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های نوین در رصد جاده‌ها و محورهای مواصلاتی گفت: «امسال برای ...

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۵

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با حضور در مرکز کنترل ترافیک راهور، ضمن رصد محورهای مواصلاتی کشور، با اشاره به لزوم استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های نوین در رصد جاده‌ها و محورهای مواصلاتی گفت: «امسال برای نخستین بار در نیروی انتظامی از پهپادها برای کنترل محورهای مواصلاتی در سطح کشور استفاده شد.»

سردار قاسم رضایی با تاکید بر لزوم توسعه و استفاده بیشتر از فناوری‌های نوین و هوشمند در انجام ماموریت‌های محوله تصریح کرد: «امسال در ایام نوروز بیش از صد دستگاه خودرو با استفاده از پهپادها اعمال قانون شدند.»

پهباد پلیس

به گفته او تنها در روز دوازدهم فروردین ماه و در محور مواصلاتی مشهد- تهران٬، بیش از یکصد راننده متخلف در زمینه رعایت حداکثر سرعت مجاز توسط پهپادها شناسایی شده و مورد اعمال قانون قرار گرفته اند.

در توضیحات تکمیلی این خبر باید افزود که با مجهز شدن پلیس راهور به فناوری پهپاد٬، امکان کنترل تخلفات رانندگی حتی بدون حضور فیزیکی پلیس و یا استفاده از دوربین های ثابت مستقر در بزرگراه ها نیز فراهم خواهد بود و در صورت فراگیر شدن این شیوه٬، دیگر رانندگان متخلف نخواهند توانست تا با استفاده از اطلاعات برنامه‌های مسیریاب و ثبت محل دوربین های پلیس نسبت به قانون شکنی اقدام نمایند، چرا که پهپادها می‌توانند در ارتفاعی نسبتا بالا و به دور از چشم رانندگان نسبت به رصد تخلفات رانندگی اقدام نمایند.

پهباد پلیس

گفتنی است که مشابه این فناوری از حدود سه سال قبل توسط نیروی پلیس برخی از کشورهای پیشرفته به کار گرفته شده‌ است و ظاهرا در برخی از موارد فیلم و اطلاعات خودروهای متخلف نیز توسط پهپادها ذخیره و به عنوان سند به رانندگان خاطی نشان داده می‌شود.

البته هنوز میزان استفاده از  پهپاد توسط پلیس راهور مشخص نیست اما آنچه قطعی است اینکه با وجود دسترسی پلیس راه کشور به چنین فناوری،‌ انجام تخلفات رانندگی به دور از چشم پلیس حالا از هر زمان دیگری سخت‌تر است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (6 مورد)
 • porsesh
  porsesh | ۱۶ فروردین ۱۴۰۰

  شهرداری تهران قانون زده اگر یه مغازه‌ای تابلوش از ۱ در ۱.۵ بزرگتر باشه یا روش چیزی نوشته باشه که مرتبط به کارش نیست باید عوارض بده. بجای اینکه بگن پول بده میگن عوارض؟! که بگن قانونیه.

  مگه من کفش فروشی داشته باشم میام بگم فلافل هم می‌فروشم. خب. اینها دنبال بهانه‌اند. از اندازه تابلو تا .... که مردم رو خشک کنند...

  هدف این نیست که چون پول ندارند پول از دست مردم می‌خوان دربیارن. اونا پرینتر دارن و هرگاه بخوان چاپ می‌کنن. همتی یه مدت پیش هم گفت که ۹۹ اینقدر چاپ کردیم. بدون پشتوانه.

  اون می‌خوان از دست مردم پول رو بکشن بیرون که مردم ذلیل بشن...

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی