مرسدس بنز CLS فیس‌لیفت با تغییرات ظاهری و پیشرانه‌های متنوع معرفی شد

نسخه فیس‌لیفت مرسدس بنز CLS معرفی شد. این نسخه به واسطه تغییرات هر چند خفیف، چهره بروزتری پیدا کرده و جذاب‌تر از قبل دیده می‌شود. نخستین تغییر شاخص این نسخه نسبت به مدل جایگزین، جلوپنجره متفاوت و سپر اسپرت‌تر آن است. با دقت بیشتر به اجزای بدنه، می‌توان به رینگ‌های جدید نیز پی برد.

نسخه فیس‌لیفت مرسدس CLS
مرسدس CLS 2019

فیس‎‌لیفت مرسدس CLS با رنگ آبی متالیک شبح‌مانند نیز قابل انتخاب خواهد بود. کسانی که به دنبال ظاهری متمایزتر باشند، می‌توانند از طریق آپشن دیزاینو رنگ‌های گیراتری چون قرمز ژوپیتر، سفید مگنوی کشمیری و سبز زمردی را سفارش دهند.

نسخه فیس‌لیفت مرسدس CLS
مرسدس CLS 2019

در داخل کابین دامنه تغییرات محدودتر احساس می‌شود. فرمان جدید مجهز به سنسور و پد دوناحیه‌ای برای تشخیص دستان راننده را می‌توان مهم‌ترین تغییر در کابین CLS 2022 دانست. به لطف این فرمان پیشرفته و اطلاع یافتن سیستم‌های مختلف از شرایط راننده، هنگامی که خودرو در حالت رانندگی نیمه خودکار قرار دارد، از پخش اخطارهای بی‌مورد پیشگیری می‌شود.

کابین نسخه فیس‌لیفت مرسدس CLS
کابین مرسدس CLS 2019

به غیر از مواردی که برشمردیم، طراحان در تزئینات کابین هم بازنگری نموده و CLS 2022 را با قطعات چوب گردو و اجزای خاکستری براق آراسته‌اند. پوشش قسمت‌های مختلف مثل صندلی‌ها نیز با ترکیب رنگ دوگانه از خاکستری نوا/ماگما و قهوه‌ای سینا/مشکی قابل انتخاب است.

مثل نمای بیرونی، آپشن دیزاینو به خریداران CLS 2022 این امکان را می‌دهد از رنگ‌های جذاب دوگانه و پوشش ناپا در داخل کابین استفاده کنند. رنگ‌های قابل انتخاب این آپشن عبارتند از قرمز/قهوه‌ای کلاسیک، قهوه‌ای زین/مشکی، قهوه‌ای تارتوفو (نوعی بستنی ایتالیایی)/مشکی، مشکی مات/سفید و آبی/مشکی.

اشتوتگارتی‌ها کوپه خوش‌استیل خود را با طیف گسترده‌ای از انواع پیشرانه‌ها راهی بازار خواهند کرد. مدل پایه این خودرو با موتور دیزلی ۱.۹ لیتری چهار سیلندر که ۱۹۱ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد، عرضه می‌شود. یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر با ۲۶۱ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر گشتاور و همچنین یک موتور سه لیتری شش سیلندر خطی با ۳۲۵ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور در دسته دیزلی‌ها موجود است.

نسخه فیس‌لیفت مرسدس بنز CLS

در گروه بنزینی‌ها، تریم CLS 350 از یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر سود می‌برد. این موتور ۲۹۵ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. یک رده بالاتر، تریم CLS 450 4MATIC حضور دارد که نیروبخش آن موتور ۳ لیتری شش سیلندر خطی با ۳۶۲ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور است.

در زیر کاپوت تریم رده‌بالای CLS 53 4MATIC+ هم یک موتور ۳ لیتری شش سیلندر خطی قرار دارد. این موتور ۴۲۹ اسب بخار قدرت و ۵۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید نموده و از طریق گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک و سیستم انتقال قدرت به هر دو محور، با تمامی چرخ‌ها در ارتباط است. با تکیه بر این قوای محرکه توانمند، CLS 53 4MATIC+ در عرض ۴.۵ ثانیه صفر تا ۱۰۰ را محقق کرده و حداکثر سرعت خود را به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت می‌رساند.

نسخه فیس‌لیفت مرسدس بنز CLS

آنطور که اعلام شده، فیس‌لیفت مرسدس بنز CLS در تریم ۴۵۰ ۴MATIC از اوایل سال آینده در نمایندگی‌های ایالات متحده به فروش خواهد رسید. در رابطه با قیمت فعلا جزئیاتی در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است. ناگفته نماند پیش از این شایعاتی مبنی بر حذف CLS از بازار آمریکا به گوش رسیده بود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟