دولت آمریکا با درخواست بودجه صدها میلیون دلاری به جنگ کمبود تراشه‌ها می‌رود

دولت آمریکا با درخواست بودجه صدها میلیون دلاری به جنگ کمبود تراشه‌ها می‌رود

کاخ سفید دیروز با ارسال طرحی به کنگره از نمایندگان خواست تا سرمایه تازه‌ای را برای مقابله با مشکل کمبود تراشه‌ها در بازار تخصیص دهند. دولت بایدن در بخشی از طرح پیشنهادی خود خواستار ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه برای دو برنامه تولیدی جدید شده که یکی از آن‌ها شامل تولید تراشه‌های نیمه‌رسانا در داخل این کشور است.

این طرح پیشنهادی جدیدترین اقدام کاخ سفید برای حل مشکل کمبود نیمه‌رساناها در بازار فناوری است که مشکلاتی زیادی را در حوزه‌های مختلف از تولید پلی استیشن ۵ گرفته تا توقف فعالیت خط تولید شرکت فورد به وجود آورده است. این کشور قبلا در ماه مارس از طریق برنامه‌ای موسوم به «برنامه مشاغل آمریکایی» خواستار بسته‌ای ۲ تریلیون دلاری شده بود که حوزه تولید تراشه‌ها را هم با اختصاص سرمایه‌ای ۵۰ میلیارد دلاری برای سرمایه‌گذاری در این بخش تحت پوشش قرار می‌داد.

جو بایدن در ماه فوریه با امضای یک فرمان اجرایی از دولت خواست تا بررسی‌هایی را در زمینه زنجیره تامین نیمه‌رساناها انجام دهد. این بررسی‌ها قرار است تا ماه ژوئن به پایان برسد. کمبود جهانی تراشه‌های نیمه‌رسانا تحت تاثیر چند عامل مختلف از جمله همه‌گیری ویروس کرونا بوده است. با افزایش دورکاری و آموزش‌های آنلاین، نیاز به وسایل الکترونیکی از جمله لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها بیشتر شده. از سوی دیگر، جنگ تجاری دونالد ترامپ با چین سرعت تولید تراشه‌ها را کاهش داد.

کاخ سفید و اعضای کابینه دولت آمریکا دوشنبه همین هفته قرار است در جلسه‌ای پیرامون زنجیره تامین نیمه‌رساناها از مدیران عامل چند شرکت بزرگ میزبانی کنند. این جلسه بر موضوع برنامه مشاغل دولت بایدن و روش‌های تقویت زنجیره تامین بازار نیمه‌رساناها تمرکز خواهد داشت. انتظار می‌رود شرکت‌هایی مثل آلفابت، AT&T، فورد، جنرال موتورز، اینتل و سامسونگ در این جلسه شرکت کنند.

کمبود تراشه‌ها مشکلات متعددی را در بخش تولید به وجود آورده و روند ساخت محصولات مختلف را مختل کرده. این مسئله موجب بیکاری کارگران خطوط تولید شده و همین مسئله توجه بیشتر دولت‌ها را به خود جلب کرده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato