سخنگوی دولت: دیدگاه ما مبنی بر باز بودن کلاب هاوس است

سخنگوی دولت: دیدگاه ما مبنی بر باز بودن کلاب هاوس است

سخنگوی دولت اعلام کرد دیدگاه دولت مبنی بر باز بودن شبکه اجتماعی کلاب هاوس است و کسی نباید از آگاه شدن مردم واهمه داشته باشد.

«علی ربیعی» در نشست خبری خود درباره اظهارنظر‌های ضد و نقیض در خصوص بسته شدن شبکه اجتماعی کلاب هاوس و نظر دولت در این خصوص اعلام کرد: «برخی خودشان توانایی گفتگو با مردم و نخبگان را ندارند و از صحبت دولتمردان با مردم هراسان شده اند.»

او تاکید کرد که دو روز پیش به وزیر ارتباطات گفته شده تا در این مورد با مردم شفاف سازی صورت بگیرد: «رئیس جمهور یکشنبه در دولت به وزیر ارتباطات دستور دادند اولا جزئیات را به مردم بگویند و ثانیا مطابق قانون از اختلال کنندگان شکایت و از اهرم‌های قانونی موجود برای پاسخگویی متخلفین و هم برای حفظ فضای ایجاد شده و باز شده استفاده نمایند.» او تاکید کرد دیدگاه دولت مبنی بر باز بودن این شبکه اجتماعی است.

ساعاتی پیش از این اظهارات یک مقام دولتی، سخنگوی قوه قضاییه درباره این شایعات پیرامون فیلترینگ کلاب هاوس با پاسخی غیر مستقیم تاکید کرده بود که فضای مجازی باید مدیریت شود.

دولت پیش از این نیز دیدگاه‌هایی درباره باز بودن شبکه‌های اجتماعی داشته اما در نهایت بدون در نظر گرفتن این دیدگاه، آن شبکه اجتماعی مذکور فیلتر شده است. مهم‌ترین و بارزترین این نمونه به شبکه پیام رسان تلگرام برمی‌گردد که علی رغم تاکید‌های مکرر رییس دولت و برخی معاونین او مبنی بر اینکه فیلترینگ این پیام رسان مد نظر آنها نیست، در نهایت تلگرام فیلتر شد.

کلاب هاوس از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی این روزها است که در بین کاربران ایرانی نیز هوادار پیدا کرده است. در حال حاضر تعداد معدودی از شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی در ایران باز هستند و فیلتر نشده‌اند. کلاب‌ هاوس نیز تا به امروز تنها در کشور چین مسدود شده و در روزهای اخیر نیز برخی کاربران موبایلی گزارش دادند که هنگام اتصال به این شبکه اجتماعی با اینترنت موبایل، با اختلال‌هایی مواجه هستند؛ اختلال‌هایی که در نهایت به شکایت رسمی وزیر ارتباطات از سوی اپراتورها منجر شده و هنوز تکلیف این شکایت مشخص نشده است.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.