مایکت کمیسیون دریافتی از توسعه دهندگان را به ۱۵ درصد کاهش می‌دهد

مایکت کمیسیون دریافتی از توسعه دهندگان را به ۱۵ درصد کاهش می‌دهد

مایکت دومین مارکت اندرویدی در بازار ایران، کمیسیون خود از توسعه دهندگان را از ۳۰ به ۱۵ درصد کاهش می‌دهد.

فروشگاه اندرویدی مایکت در آغاز سال جدید تصمیم گرفته همراستا با سایر استورهای اندرویدی دنیا و ایران سهم درآمدش از توسعه دهندگان در این پلتفرم را کاهش دهد. این اقدام قرار است طی هفته‌های آتی اجرایی شود و آنطور که مایکت می‌گوید بیش از ۹۹ درصد توسعه‌دهندگان از این سیاست جدید بهره‌مند خواهند شد.

کم کردن سهم درآمد استورها که از سمت گوگل پلی آغاز شده بود حالا با رسیدن به مارکت‌های اندرویدی ایرانی در داخل کشور نیز رقم خورده و پس از کافه بازار، تیم مایکت هم اعلام کرده که کمیسیون توسعه دهندگان را نصف کرده است و به زودی این تصمیم را اجرایی خواهد کرد.

«حدیث خسروی»، مدیر روابط عمومی مایکت درمورد کاهش سهم درآمد مایکت از توسعه‌دهندگان به دیجیاتو می‌گوید: «ما همیشه انعطاف و توافق فی مابین را اساس همکاری با توسعه دهندگان قرار داده‌ایم. در طول این سال‌ها همواره با توسعه دهندگان در تعامل بودیم و در بسیاری از موارد انعطاف به خرج دادیم و بر حسب نیازشان شرایط رو بهینه کردیم. در حال حاضر در جهت حمایت هر چه بیشتر از توسعه دهندگان نوپا سهم مایکت از یک میلیارد اول درآمد هر توسعه دهنده از ۳۰ به ۱۵ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.»

بخشی از گزارش سالانه مایکت که درباره آمارهای این فروشگاه اندرویدی اطلاعات جالب توجهی ارائه می‌دهد.

او همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه‌ای برای حمایت از مشتریان در این شرایط اقتصادی هم دارند یا خیر به دیجیاتو می‌گوید که آنها همیشه مشتریان را نیز رصد کرده‌اند و در اوضاع و احوال کنونی که نیاز به مارکت‌های اندرویدی بیشتر شده، برنامه‌های خاصی برای آنها فراهم کرده‌اند: «در سال ۹۹ بیشتر از ۴ کمپین بزرگ داشتیم و قرعه‌کشی‌های بزرگی را برگزار کردیم و هدایای متنوعی به آنها اعطا کردیم. در اردیبهشت ماه نیز برای گیمرها یک کمپین بزرگ برگزار خواهیم کرد که دو طرف توسعه دهندگان و مشتریان را در آن در نظر گرفتیم.»

خسروی می‌گوید تعبیه بخش «گردونه» در سال ۹۹ نیز اقدام دیگری از این مارکت اندرویدی بوده تا بتواند مشتریان را در این سال سخت اقتصادی همراه کند: «در این گردونه امتیازها و جوایز نقدی و غیرنقدی متفاوتی به مشتریان اهدا می‌شد.»

مدیر روابط عمومی مایکت به دیجیاتو می‌گوید این پلتفرم در حال حاضر بیش از ۲۲ هزار توسعه دهنده فعال دارد: «مساله کاهش سهم درآمد روی ۹۹ درصد توسعه دهندگان ما تاثیر می‌گذارد و برای همه آنها اقدام مفیدی است. کاربر نیز از این مورد در بلند مدت سود خواهد کرد چرا که فضای بازی‌های موبایلی و اپلیکیشن‌های ایرانی جان تازه‌ای می‌گیرد و کاربر از محتواهای متنوع‌تر و باکیفیت‌تری برخوردار خواهد بود. ما این را مسئولیت خودمان می‌دانیم که از سهم خود کم کنیم تا به رشد این صنعت کمک کنیم.»

مایکت امروزه ۲۶ میلیون کاربر دارد و چندی پیش مدیرعامل این مجموعه اعلام کرد که آنها پس از تقریبا ده سال بازیگر دوم بودن قصد دارند تا در سال ۱۴۰۰ تبدیل به بازیگر نخست استورهای اندرویدی در ایران بشوند.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato