تایوان از پایبندی شرکت‌های تراشه‌ساز این کشور به تحریم‌های آمریکا علیه چین خبر داد

تایوان از پایبندی شرکت‌های تراشه‌ساز این کشور به تحریم‌های آمریکا علیه چین خبر داد

وزیر اقتصاد تایوان از پایبندی شرکت‌های تولید چیپ این کشور به قوانین جدید ایالات متحده در مورد فهرست سیاه تحریم‌ها علیه چین خبر داد.

هفته گذشته دولت آمریکا هفت شرکت و سازمان فناوری چین را به لیست سیاه تجاری خود اضافه کرد. حالا براساس اعلام وزارت بازرگانی تایوان، شرکت‌های تولیدکننده تراشه در تایوان به قوانین جدید ایالات متحده متعهد می‌مانند و آن را لازم‌الاجرا می‌دانند.

وزارت بازرگانی آمریکا می‌‌گوید فعالیت شرکت‌ها و سازمان‌های چینی که اخیرا به فهرست سیاه تجاری این کشور اضافه شده‌‌اند،‌ مغایر منافع ملی و سیاست‌های بین‌المللی این کشور است. همچنین این نهاد آمریکایی ادعا می‌‌کند برخی از شرکت‌ها برنامه‌هایی را برای توسعه تسلیحات کشتار جمعی دنبال می‌‌کنند.

شرکت‌ها و سازمان‌های ذکر شده در فهرست تحریم‌های ایالات متحده ملزم هستند هنگام درخواست مجوز دریافت اقلام از تامین کنندگان آمریکایی،‌ باید ابتدا تقاضای خود را به وزارت بازرگانی این کشور ارسال کنند تا به صورت دقیق‌تری مورد بررسی قرار بگیرد.

تایوان آمریکا

TSMC، یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان تراشه در جهان یک شرکت تایوانی است که همین موضوع کار را برای شرکت‌های چینی سخت می‌کند. «وانگ مای-هوآ»، وزیر اقتصاد این کشور اعلام کرده که تایوان از قوانین جدید ایالات متحده پیروی خواهد کرد. وی می‌گوید:

«شرکت‌های تایوانی تولیدکننده و صادرکننده موظف هستند قوانین تجاری تایوان را رعایت کنند. با توجه به اینکه ایالات متحده قوانین جدیدی برای امور تجاری برخی شرکت‌های چینی در نظر گرفته، شرکت‌های تایوانی نیز موظف هستند به فعالیت خود بر اساس معیارهای مشخص شده و با توجه به قوانین جدید وضع شده توسط آمریکا ادامه دهند.»

این اقدام ایالات متحده در بحبوحه بالا گرفتن تنش‌ها با چین در مورد تایوان صورت گرفته. به علاوه این تصمیم در شرایطی گرفته شده که جهان با کمبود چیپ روبرو است و مشکلات بسیاری برای زنجیره تامین محصولات مختلف به وجود آمده است.

باید دید در نهایت تحریم‌های آمریکا به چه سمت و سویی خواهد رفت و جنگ تجاری چین و آمریکا چه سرانجامی خواهد داشت.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato