ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

NFT ادوارد اسنودن به قیمت ۵.۵ میلیون دلار فروخته شد

با افزایش قیمت رمزارزها، بازار توکن‌های غیرقابل معاوضه یا NFTها مورد توجه زیادی قرار گرفته. حالا در جدیدترین مورد، NFT ادوارد اسنودن به قیمت ۵.۵ میلیون دلار به فروش رسیده است. این NFT در یک ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۰

با افزایش قیمت رمزارزها، بازار توکن‌های غیرقابل معاوضه یا NFTها مورد توجه زیادی قرار گرفته. حالا در جدیدترین مورد، NFT ادوارد اسنودن به قیمت ۵.۵ میلیون دلار به فروش رسیده است.

این NFT در یک حراجی که یک روز طول کشیده، با پرداخت ۲۲۲۴ اتریوم (نزدیک به ۵.۵ میلیون دلار) فروخته شد. این اثر هنری دیجیتال که «آزاد بمان» نام دارد، صفحاتی از حکم دادگاه که نشان‌دهنده نقض قانون آمریکا با نظارت گسترده روی مردم است را به نمایش می‌گذارد که البته در آن، چهره اسنودن هم به چشم می‌خورد. این NFT توسط یک نرم افزار متن باز ساخته شده و مانند سایر توکن‌های غیرقابل معاوضه، امضا و تایید شده است.

این NFT با قیمت بسیار بالاتری نسبت به اولین توییت جک دورسی به فروش رسیده. اولین توییت مدیرعامل توییتر چندین هفته پیش به قیمت ۲.۹ میلیون دلار فروخته شد. با وجود چنین تفاوتی، مبلغ هردو حراجی به خیریه پرداخت می‌شود. هزینه توکن ادوارد اسنودن در اختیار سازمان غیرانتفاعی «Freedom of the Press Foundation» قرار می‌گیرد.

ادوارد اسنودن

NFTها معمولا تصاویر، ویدیوها یا سایر آثار دیجیتالی هستند که توسط خالقشان امضا و مورد تایید قرار گرفته‌اند. زمانی که فردی یک توکن غیرقابل معاوضه را می‌خرد، صاحب بخشی از یک کد منحصر به فرد ذخیره شده در بلاکچین می‌شود. اگرچه می‌توانید هزاران نمونه از یک NFT بسازید، اما تنها یکی از آن‌ها امضا شده و مورد تایید قرار گرفته است.

اگرچه این توکن‌ها می‌توانند به هنرمندان و خالقان آثار دیجیتال کمک کنند، اما با گذر زمان افراد بیشتری نگران تاثیرات زیست محیطی آن‌ها می‌شوند. زمانی که فردی اثرش را روی بلاکچین می‌سازد، از قدرت محاسباتی و انرژی زیادی استفاده می‌کند که همین موضوع باعث افزایش انتشار کربن می‌شود.

با توجه به این نگرانی‌ها، Freedom of the Press Foundation اعلام کرده از مبلغ ۵.۵ میلیون دلار برای خرید دستگاه‌ها استفاده می‌کند تا تاثیرات کربنی مربوط به NFT اسنودن را از بین ببرد. این سازمان در آینده مشخصات این فرایند را به اشتراک می‌گذارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی