نسخه هاچ‌بک کیا سراتو 2022 با نام K3 GT معرفی شد

نسخه هاچ‌بک کیا سراتو 2022 با نام K3 GT معرفی شد

در دریای کراس اوورها و SUVها، دیدن یک هاچ بک داغ و جدید می‌تواند همه را سر ذوق بیاورد. پس از معرفی نسخه به روز شده کیا K3 (سراتو) در کره جنوبی، کیا اکنون با نسخه هاچ‌بک پنج درب این خودرو به میدان آمده و لقب GT را برای آن، برگزیده‌است که به ویژگی‌های اسپرتی نظیر سیستم تعلیق حرفه‌ای و ترمزهای تقویت شده مربوط می‌شود.

کیا سراتو

اصلاحات ایجاد شده در ظاهر این خودرو، به موازات نسخه سدان است. چراغ‌های LED جلو و عقب، آرایش جدیدی به خود گرفته‌اند. نسخه GT همچنین با قطعات قرمز رنگ تزئینی بر روی جلو پنجره و دیفیوزر اسپرت عقب که به سراگزوزهای جدیدی مجهز شده، متمایز می‌شود.

شاید این خودرو رقیب اصلی فولکس واگن گلف GTI نباشد، اما K3 GT از ویژگی‌های اسپرتی همچون سیستم تعلیق مولتی لینک در عقب، کمک فنرهای بیلشتاین، تایرهای پایلوت اسپرت میشلن و ترمزهای تقویت شده برخوردار است که هیچ یک از این موارد در مدل استاندارد K3، دیده نمی‌شوند.

کیا سراتو

تغییرات درون کابین هم ادامه یافته‌اند. جایی که در کنار نمایشگر مولتی مدیای لمسی، یک نمایشگر چند منظوره ۱۰.۲۵ اینچی هم در مقابل راننده قرار دارد. قطعات تزئینی قرمز رنگ، فضای کابین را متفاوت کرده‌اند. افزون بر پدال‌های آلومینیومی، پدال شیفترهای دنده را هم در پشت فرمان، می‌توان در اختیار داشت. کیا K3 GT با گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه به دست خریدارانش می‌رسد.

کیا سراتو

زیر کاپوت این هاچ‌بک تند و تیز، پیشرانه ۱.۶ لیتری بنزینی نهفته است که ۲۰۱ اسب بخار قدرت و ۲۶۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این اعداد دقیقا با اعداد و ارقام مربوط به کیا فورته ۵ GT که در کانادا عرضه می‌شود، یکسان است. اینها خروجی مناسبی برای یک هاچ‌بک اسپرت به حساب می‌آیند.

قیمت تمام شده آن در کره جنوبی، بدون نصب آپشن‌های اضافی، ۲۳,۶۰۰ دلار خواهد بود. نسخه پیش از فیس لیفت آن هم که در کانادا عرضه می‌شود، ۲۷,۵۹۵ دلار کانادایی (۲۲,۱۰۰ دلار آمریکا) قیمت خورده است.

کیا سراتو

کیا همچنین دوباره اقدام به انتشار تصاویری جدید از نسخه سدان فیس لیفت K3 کرده است. در این تصاویر، برخی تغییرات جدید در این خودرو را می‌توان مشاهده کرد. از جمله، ترمز پارک برقی که به آن اضافه شده است. همچنین در این گالری جدید از تصاویر K3، نسخه لو آپشن آن هم به چشم می‌خورد که با چراغ‌های هالوژنی (به جای LED)، سیستم تهویه دستی، صفحه کیلومتر آنالوگ و نمایشگر مولتی مدیای کوچکتر، قابل رویت است.

نسخه سدان این خودرو به زودی به بازار آمریکا می‌رود و دیگر قرار نیست که با نام فورته عرضه شود. همچون سیاست تغییر نام اپتیما به K5، فورته یا سراتو هم از این پس با نام K3 در بازارهای جهانی شناخته خواهد شد.

کیا سراتو

 

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato