همه چیز درباره آیفون 13
بوگاتی در 2021 رکورد فروش زد؛ فقط 50 دستگاه شیرون قابل خرید در دنیا باقیست

بوگاتی در 2021 رکورد فروش زد؛ فقط 50 دستگاه شیرون قابل خرید در دنیا باقیست

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، تعداد کسانی که به شرکت بوگاتی سفارش ساخت خودرو داده اند، در مقایسه با سه ماهه نخست سال‌های گذشته، به مراتب بیشتر بوده است. در واقع، فروش مدل شیرون در این مدت، بالاتر از انتظارات مدیران بوگاتی بوده و اهالی مولشیم فرانسه را کاملا غافلگیر کرده است. با وجود رکورد شکنی انجام شده در فروش، بوگاتی هنوز هیچ آمار و ارقام دقیقی اعلام نکرده است. آنها همچنان ادعا می‌کنند که از سال ۲۰۱۷ که تولید شیرون آغاز شده، تا به امروز، بیش از ۳۰۰ دستگاه از این هایپر کار به تولید رسانده اند. ۱۵۰ دستگاه دیگر پیش فروش شده و این به آن معناست که فقط ۵۰ دستگاه شیرون برای مولتی میلیونرهای جهان، باقی می‌ماند.

استفان وینکلمن، مدیر عامل بوگاتی، در این خصوص گفته است: «این موضوع برای من، مایه خوشحالی و افتخار است. چرا که با وجود پندمی کرونا ویروس، ما امسال را بسیار خوب شروع کردیم و توانستیم فروش بهتری نسبت به مدت مشابه در سال‌های پیش، تجربه کنیم. در حالی که سال ۲۰۲۱، تماس‌های رو در رو همچنان با محدودیت همراه است و ما تعداد جلسات آنلاین خود را افزایش داده ایم. با این وجود، ما توانسته‌ایم ارتباطی مناسب با مشتریان و هواداران خود، برقرار کنیم.»

در سایر خبرها آمده است که طرفداران بوگاتی می‌توانند منتظر عرضه شیرون سوپر اسپرت ۳۰۰+ باشند. اتومبیلی که از لحاظ دینامیکی بسیار ارتقا یافته و در اواخر سال جاری، به بازار می‌آید. به طور همزمان، توسعه مدل جدید Centodieci هم ادامه دارد. محصولی که به گفته بوگاتی، برای ادای احترام به مدل افسانه‌ای EB110 طراحی شده و اکنون تست‌های نهایی خود را می‌گذراند و از اوایل سال آینده، روی خط تولید می‌رود.

قیمت احتمالی این خودرو، ۸ میلیون یورو (۹.۶ میلیون دلار) برآورد شده و فقط ۱۰ دستگاه از آن ساخته خواهد شد. این اتومبیل قرار است از همان پیشرانه ۸.۰ لیتری ۱۶ سیلندر شیرون که ۴ توربو شارژر دارد، استفاده کند. البته گفته شده که قدرت آن در حدود ۱۰۰ اسب بخار، بیشتر از شیرون است و بنابراین می‌توان پیش بینی کرد که با توان نهایی ۱,۵۷۸ اسب بخار عرضه گردد. حداکثر سرعت آن به طور الکترونیکی به ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت محدود می‌شود و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن نیز در حدود ۲.۴ ثانیه است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato