تسلا رسما از رفتارش با مشتری چینی حاشیه‌ساز عذرخواهی کرد

تسلا رسما از رفتارش با مشتری چینی حاشیه‌ساز عذرخواهی کرد

معمولا اعتراض یک نفره، کاری سخت و دشوار است. اما اگر آن اعتراض یک نفره در مکان و زمان درستی انجام شود و بتواند زود رسانه‌ای شود، جهان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. همین چند روز پیش بود که در جریان برگزاری نمایشگاه خودرو شانگهای ۲۰۲۱، خانمی که مالک یک دستگاه تسلا مدل ۳ ساخت ۲۰۲۰ است، به بالای سقف یک مدل ۳ حاضر در غرفه تسلا در نمایشگاه رفت و اعتراض خود نسبت به این کمپانی را نشان داد. این فرد که خانم ژانگ نام دارد، همواره به عنوان یکی از معترضین اصلی شرکت تسلا شناخته می‌شود. اما آخرین اقدام او بر علیه این کمپانی آمریکایی در چند روز اخیر بسیار سر وصدا کرده و در فضای مجازی دیده شده است.

اعتراض به تسلا

اوایل امسال بود که پدر این خانم در حال راندن خودرو بود و ناگهان با خودرو جلویی، تصادف کرد. این حادثه، دو نفر تلفات داشت. از آن زمان به بعد، این خانم به معترض اصلی به نقص در سیستم ترمز خودروهای تسلا بدل شد. خواسته او، پس گرفتن خودرو از سوی تسلا، پرداخت کامل خسارت‌ها و جبران ضرر و زیان‌های وارده است.

از آن طرف، تسلا می‌گوید که هیچ شواهدی از وجود نقص در سیستم ترمز خودرو، مشاهده نشده و عامل اصلی تصادف، سرعت غیر مجاز و خطای انسانی بوده است. با این حال، بارها شرکت تسلا پیشنهاد ملاقات با خانم ژانگ برای تفاهم بر سر این قضیه را به وی، ارائه داده است. اما او ترجیح داده که اعتراض خود را به نمایشگاه‌ها و رویدادهای خودرویی ببرد.

بر روی تی شرتی که او بر تن داشته، نوشته‌های «قاتل نامرئی» و «ترمزها کار نمی‌کنند» دیده شده اند. او علیه تسلا گفته که محصولات این شرکت، کیفیت پایینی دارند و حتی اینکه تسلا بدترین خدمات پس از فروش را به مشتریان خود، ارائه می‌کند. او اکنون دستگیر شده و ۵ روز در بازداشت به سر می‌برد و احتمالا باید خسارتی که در غرفه تسلا به خودرو مورد نظر وارد کرده را نیز، جبران کند. با این وجود، پس از وایرال شدن اعتراض وی، دو موسسه دولتی، تحقیق و تفحص درباره کیفیت فنی خودروهای تسلا را آغاز کرده اند.

همین موضوع باعث شده که این خودروساز سریعا عذر خواهی کند و به اینکه نسبت به اعتراض مشتری خود، دیر واکنش نشان داده، معترف شود. تسلا همچنین قول داده که به زودی برای برطرف کردن این مشکل خاص و سایر مشکلات فنی مشابه، راه حلی ارائه می‌دهد.

نزدیک به ۳۰ درصد از فروش تسلا در بازار چین است و این شرکت، روز به روز رقبای جدیدتری در این بازار، پیش روی خود می‌بیند. بنابراین منطقی است که او برای حفظ سهم و جایگاه خود در بازار، به عذر خواهی ظاهری روی بیاورد. جالب اینجاست که تسلا از روز دوشنبه که شاهد اعتراض خانم ژانگ و بالا رفتن وی از سقف یک مدل ۳ بوده، تدابیر امنیتی و حفاظتی در غرفه خود را افزایش داده است.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato