سهم بازار چیپ موبایل سامسونگ در سال ۲۰۲۱ احتمالا کاهش پیدا می‌کند

سهم بازار چیپ موبایل سامسونگ در سال ۲۰۲۱ احتمالا کاهش پیدا می‌کند

در حالیکه مدیاتک ۳۷ درصد سهم بازار جهانی چیپ موبایل را در اختیار دارد و کوالکام نیز به فاصله نزدیکی از این شرکت، سهم بازار  ۳۰ درصدی تراشه گوشی‌های ۵G را از آن خود کرده است، این احتمال وجود دارد که سهم بازار جهانی سامسونگ در سال جاری کاهش پیدا کند.

سامسونگ به دلیل رقابت شدید و کاهش حاشیه‌های سود تجارت گوشی‌های هوشمند و با هدف رشد اقتصادی، وابستگی خود به تجارت نیمه‌هادی را افزایش داده است. با این وجود موسسه تحقیقاتی کانترپوینت پیش‌بینی می‌کند که سامسونگ در سال ۲۰۲۱ تنها ۸ درصد از بازار جهانی تراشه‌ها را در دست خواهد داشت. این رقم در سال گذشته میلادی ۱۱ درصد بوده است.

نام سامسونگ به عنوان یکی از دو برند مهمی عنوان شده که شاهد کاهش سهم بازار خود در سال ۲۰۲۱ خواهند بود. انتظار می‌رود مدیاتک همچنان جهش خود را در سال جاری ادامه دهد و سهم بازار این شرکت از ۳۲ به ۳۷ درصد افزایش یابد. کوالکام و اپل که مانند مدیاتک از تولیدکنندگان فبلس (fabless) تراشه محسوب می‌شوند نیز شاهد اندکی پیشرفت در سهم خود از بازار جهانی خواهند بود.

همچنین تولید گوشی‌های ۵G با قیمت پایین از سوی توسعه‌دهندگان مختلف و افزایش رقابت آن‌ها به مدیاتک کمک خواهد کرد تا سهم بازار خود را در سال جاری افزایش دهد. مدیاتک که در حال حاضر بخش اعظمی از بازار جهانی تراشه گوشی‌های ۵G را در اختیار دارد، از محدودیت‌های به وجود آمده برای سایر شرکت‌ها سود خواهد کرد. شرکت‌های مدیاتک و کوالکام نزدیک به دو سوم تقاضای بازار تراشه‌ گوشی‌های هوشمند ۵G را در اختیار خود گرفته‌اند.

حتی با این وجود که بازار تراشه گوشی‌های موبایل ۵G همچنان در حال رشد است، پیش‌بینی می‌شود سهم بازار سامسونگ شاهد افزایش قابل توجهی نباشد. تقریبا انتظار می‌رود مانند سال ۲۰۱۰، سهم این شرکت از بازار تراشه گوشی‌های ۵G حدود ۱۰ درصد باشد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato