ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

افزایش چشمگیر فروش کروم بوک‌ها در فصل اول ۲۰۲۱

طبق جدید داده‌های منتشر شده از سوی «Canalys»، بازار جهانی کامپیوترها شامل تبلت‌ها، برای چهارمین سه ماهه متوالی با رشد همراه بوده. این گزارش از رشد سالانه ۵۳.۱ درصدی خبر می‌دهد. کروم بوک‌ها در فصل ...

ریحانه ولی‌پور
نوشته شده توسط ریحانه ولی‌پور | ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۲۰:۱۵

طبق جدید داده‌های منتشر شده از سوی «Canalys»، بازار جهانی کامپیوترها شامل تبلت‌ها، برای چهارمین سه ماهه متوالی با رشد همراه بوده. این گزارش از رشد سالانه ۵۳.۱ درصدی خبر می‌دهد. کروم بوک‌ها در فصل اول ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۲۷۴.۶ درصدی را تجربه کرده‌اند و فروش آن‌ها به ۱۲ میلیون دستگاه رسیده است.

در این گزارش، شرکت اچ‌پی با رشد ۶۳۳.۷ درصدی و فروش ۴ میلیون دستگاه رتبه اول فروش را بدست آورده. لنوو با فروش ۳.۱ میلیون دستگاه دومین شرکت و ایسر، سامسونگ و دل به ترتیب تا رتبه پنجم را به خود اختصاص داده‌اند و هر کدام حدود ۱ میلیون دستگاه فروخته‌اند. به همین دلیل، کروم بوک‌ها رشد فروش PCها را افزایش دادند.

فروش کروم بوک‌ها

در حال حاضر، کروم بوک‌ها محصولات اصلی بازار کامپیوتر محسوب می‌شوند. اگرچه بخش آموزش مشتریان اصلی این محصولات محسوب می‌شوند، اما سال گذشته میلادی محبوبیت آن‌ها میان مصرف‌کنندگان و مشتریان سازمانی نیز افزایش پیدا کرد.

شرکت اچ‌پی و لنوو بازار کروم بوک‌ها را دست گرفته‌اند اما به شرکت‌های دیگری مثل ایسر و سامسونگ نیز اجازه داده‌اند تا سهم قابل توجهی در بازار داشته باشند. گوگل در حال حاضر نیاز به افزایش همکاری با تولیدکنندگان تجهیزات اصلی خود دارد تا بتواند آینده بهتری را برای کروم بوک‌های خود رقم بزند.

تولیدکنندگان تبلت‌ها نیز شاهد رشد چشمگیری بوده‌اند. اپل با معرفی آیپد ایر جدید خود رشد ۵۰.۳ درصدی و فروش ۱۵.۲ میلیون دستگاه را تجربه کرد. سامسونگ با رشد ۵۹.۹ درصدی و فروش ۸ میلیون دستگاه در رتبه دوم باقی ماند. همچنین لنوو با ۱۳۳.۵ درصد و آمازون با ۱۹۷.۹ درصد نیز شاهد بیشترین میزان رشد نسبت سال گذشته بودند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی