همه چیز درباره آیفون 13
سیستم عامل هارمونی احتمالا به محصولات شیائومی و اوپو راه پیدا می‌کند

سیستم عامل هارمونی احتمالا به محصولات شیائومی و اوپو راه پیدا می‌کند

با شروع تحریم‌های آمریکا علیه هواوی، این غول فناوری چینی تصمیم به کاهش وابستگی‌اش به سیستم عامل موبایل گوگل گرفت و در همین راستا سیستم عامل هارمونی را معرفی کرد. حالا به نظر می‌رسد این سیستم عامل در محصولات دیگر شرکت‌های چینی از جمله شیائومی و اوپو هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بحث‌های زیادی درباره سیستم عامل هارمونی وجود دارد و برخی توسعه‌دهندگان آن را همان اندروید گوگل می‌دانند که تغییراتی داشته. با این وجود، چنین رویکردی باعث می‌شود اپ‌ها را راحت‌تر برای این سیستم عامل پورت کرد. هواوی در گذشته ابزاری برای تجربه اجرای اپ روی هارمونی ارائه کرده است.

یکی از محدودیت‌های این سیستم عامل برای گوشی‌های هوشمند، عملکرد آن روی گوشی‌های هوشمند مختلف است. ظاهرا هارمونی در اصل برای تراشه‌های کرین های‌سیلیکون توسعه پیدا کرده، اما اندروید با چیپ‌های شرکت‌های مختلف از کوالکام گرفته تا مدیاتک کار می‌کند.

سیستم عامل هارمونی

حالا گزارشی منتشر شده که از توسعه این سیستم عامل هواوی برای تراشه‌های کوالکام و مدیاتک خبر می‌دهد که به معنای استفاده از آن روی گوشی‌های برندهای مختلف است. علاوه بر این، گزارش اخیر از علاقه‌مندی تولیدکنندگان چینی به هارمونی خبر داده است.

در حال حاضر گوشی‌های برندهای چینی مانند شیائومی، اوپو و ویوو بدون سرویس‌های گوگل در چین به فروش می‌رسند، بنابراین استفاده از هارمونی جای چندان تعجبی نخواهد داشت.

اگر هارمونی در ادامه مسیر به گفته توسعه‌دهندگان همچنان شبیه به یک پوسته اندروید باقی بماند، استفاده از آن بجای سیستم عامل موبایل گوگل چندان برای تولیدکنندگان منطقی نخواهد بود. با این وجود اگر تولیدکنندگان چینی به سمت هارمونی بروند، سهم این سیستم عامل افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

هواوی توانسته در ماه‌های اخیر میزان استفاده از فروشگاه اپ گالری را افزایش دهد و حالا این فروشگاه ماهانه بیش از ۵۳۰ میلیون کاربر فعال دارد. این کمپانی همچنین چندین هفته پیش از روش آسان‌تری برای تبدیل اپ‌های GMS به HMS رونمایی کرد.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato