کدام محله‌های تهران در اردیبهشت ماه بیشترین افت قیمت را داشته‌اند؟

کدام محله‌های تهران در اردیبهشت ماه بیشترین افت قیمت را داشته‌اند؟

طبق آخرین گزارش بانک مرکزی، در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران، نسبت به اسفند سال گذشته۳.۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

در اسفند سال قبل، متوسط هر متر مربع واحد مسکونی در تهران ۳۰ میلیون و ۲۷۴ هزار تومان گزارش شده بود که حالا در سال جدید این رقم به ۲۹ میلیون و ۳۲۲ هزار تومان رسیده. این یعنی متوسط قیمت مسکن در شهر تهران حدود ۹۵۰ هزار تومان در هر متر ارزانتر شده است.

بنابر آماری که «دیوار» به عنوان یکی از مهم‌ترین پلتفرم‌های خرید و فروش آنلاین مسکن به طور اختصاصی در اختیار دیجیاتو گذاشته، مشخص شده که روند افت قیمت مسکن در اردیبهشت ماه نیز ادامه‌دار بوده است. طبق آمار ارسالی دیوار سه محله شمیران نو، دهکده المپیک و تسلیحات مناطقی بوده‌اند که بیشترین افت قیمت مسکن را در اردیبهشت ماه سال جاری در میان محله‌های تهران تجربه کرده‌اند.

افت قیمت مسکن

طبق این آمار در نیمه اول اردیبهشت ماه، متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در محله شمیران نو ۱۶.۱ میلیون تومان بوده که این میزان در نیمه دوم همین ماه به ۱۴.۲ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است. با این حساب محله شمیران نو با منفی ۱۲.۳ تغییر، بیشترین افت قیمت را به خود اختصاص داده است.

اما در مقام دوم و سوم محله‌های دهکده المپیک و تسلیحات قرار دارند که متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در این مناطق به ترتیب از ۳۷.۸ و ۲۳.۷ میلیون تومان در نیمه اول اردیبهشت ماه، به ۳۳.۸ و ۲۱.۴ میلیون تومان در نیمه دوم اردیبهشت کاهش یافته. با این حساب درصد تغییر برای این دو محله به ترتیب منفی ۱۰.۵ و منفی ۹.۷ درصد بوده است.

گفتنی است طبق جدول ارائه شده توسط دیوار شهر قرچک و محلات بهار، رودهن، گرگان، ونک و ازگل هم به ترتیب جزو مناطقی بوده‌اند که با بیشترین افت قیمت در هر متر مربع مواجه شده‌اند که آمار کامل را در جدول می‌توانید مشاهده کنید.

انتشار آمار و ارقام این چنینی در پلتفرمی مثل دیوار نشان‌دهنده آن است که سرویس‌های اینترنتی، می‌توانند نقش مؤثری در شفافیت‌زایی بازار مسکن و البته سایر بازارها ایفا کنند و دست کمک‌دهنده‌ای برای مردم باشند که با آگاهی و اطلاعات بیشتری به خرید خانه، خودرو و سایر نیازهای خود اقدام نمایند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato