ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل و اسپیس ایکس برای ارتقای فضای ابری گوگل و استارلینک وارد همکاری جدیدی می‌شوند

گوگل طی قراردادی با اسپیس ایکس، ترمینال های استارلینک را در بخش فضای ابری گوگل نصب می‌کند تا کاربران استارلینک بتوانند از این فضای ابری استفاده کنند و گوگل نیز بتواند سرعت بالای این شبکه ...

گوگل طی قراردادی با اسپیس ایکس، ترمینال های استارلینک را در بخش فضای ابری گوگل نصب می‌کند تا کاربران استارلینک بتوانند از این فضای ابری استفاده کنند و گوگل نیز بتواند سرعت بالای این شبکه را برای مشتریان فضای ابری خود فراهم کند.

این فضای ابری گوگل-استارلینک تا پایان سال ۲۰۲۱ در دسترس قرار خواهد گرفت که از توانایی‌ها این فضا می‌توان به انتقال امن اطلاعات به سراسر دنیا و حتی نقاط دور افتاده اشاره کرد. اسپیس ایکس اولین ترمینال استارلینک را در مرکز جدید گوگل در اوهایو نصب خواهد کرد.

این معامله یکی از همکاری‌های معمول گوگل و اسپیس ایکس است که گوگل در سال ۲۰۱۵ حدود ۹۰۰ میلیون دلار در این شرکت فضایی خصوصی سرمایه‌گذاری کرد تا پروژه‌های این شرکت از جمله استارلینک را پوشش دهد. تا کنون اسپیس ایکس حدود ۱۶۲۵ ماهواره استارلینک ساخته است که حدود ۱۵۵۰ ماهواره در مدار قرار گرفتند. حداقل ۱۰ هزار کاربر از کشورهای ایالات متحده، کانادا و چند کشور اروپایی از پروژه بتای استارلینک استفاده می‌کنند و حداقل ۵۰۰ هزار حساب ۱۰۰ دلاری از کاربران آینده این پروژه خواهند بود.

رقابتی بین پروژه استارلینک ایلان ماسک و پروژه کویپر جف بزوس به وجود آمده است. پروژه کویپر نیز قصد دارد تا مانند استارلینک حدود سه هزار ماهواره را در مداری مشابه استارلینک قرار دهد تا بتواند در سراسر دنیا اینترنت پر سرعت ارائه دهد. حالا این معامله گوگل و اسپیس ایکس می‌تواند برد دیگری را برای رقابت فضای ابری گوگل کلود با سرویس تحت وب آمازون را رقم بزند. آمازون اعلام کرد که قصد دارد تا با پروژه کویپر سرعت فضای ابری AWS را افزایش دهد.

شرکت مایکروسافت نیز سال پیش قرارداد مشابهی را با اسپیس ایکس تنظیم کرد تا فضای ابری خود یعنی آژور را ارتقا دهد. فضای ابری آژور نیز با سرویس آمازون رقابت می‌کند و قرارداد با اسپیس ایکس می‌تواند به فروش آژور به کاربران مایکروسافت و همچنین مشتریان آینده آن کمک کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی