ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گمرک آمریکا ۳۶ هزار ایرپاد تقلبی به ارزش ۷ میلیون دلار را توقیف کرد

ماموران «اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا» بیش از ۳۶ هزار ایرپاد تقلبی را در شهر «سینسیناتی» توقیف کردند. اگر این محصولات اصل بودند، ارزش کل محموله به ۷.۱۶ میلیون دلار می‌رسید. به گزارش اداره ...

ماموران «اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا» بیش از ۳۶ هزار ایرپاد تقلبی را در شهر «سینسیناتی» توقیف کردند. اگر این محصولات اصل بودند، ارزش کل محموله به ۷.۱۶ میلیون دلار می‌رسید.

به گزارش اداره گمرک آمریکا، بازرسی سه محموله باری بزرگ در تاریخ ۱۶ اردیبهشت که از چین به شهر «دیتون» در ایالت «کنتاکی» می‌رفت، نشان داد که هر سه محموله حاوی شمار زیادی ایرپاد تقلبی بوده‌اند. روی بسته‌بندی این محصولات عنوان «الیت پادز» (Elite Pods) ذکر شده بود.

هر محموله شامل ۱۲ هزار دستگاه و سه تای آن‌ها روی هم حاوی ۳۶ هزار دستگاه بود. بازرسان گمرک پس از مشورت با متخصصان مرکز کارشناسی این اداره، هر سه محموله را به خاطر نقض قوانین کپی رایت و نشان تجاری ضبط کردند. اپل طراحی خاص و نام ایرپاد را برای خود به ثبت رسانده و اگرچه این محصولات از نام ایرپاد استفاده نمی‌کردند، اما به خاطر شباهت ظاهری بی‌بدیل‌شان به ایرباد اپل، ناقض قوانین شناخته شدند.

یکی از مسئولان سینسیناتی در مصاحبه‌ای گفت: «محصولات تقلبی می‌توانند در نگاه اول شما را فریب بدهند. این دستگاه‌ها معمولا ارزان‌تر و از نظر ظاهری خیلی شبیه محصول اصلی هستند. ولی خرید آن‌ها معمولا نسبت به خرید محصولات اصلی هزینه بیشتری روی دست مشتریان می‌گذارد، چون احتمال خرابی را بالاتر می‌برد.»

محبوبیت محصولات اپل این دستگاه‌ها را به اهداف خوبی برای تولید لوازم تقلبی تبدیل می‌کند. در ماه مه، یک شرکت بریتانیایی به خاطر فروش شارژرهای غیراصل اپل ۱۴۷ هزار دلار جریمه شد. گفتنی است اپل تیم ویژه‌ای را به کشف و حذف محصولات غیراصل از بازار مامور کرده است. این تیم در سال ۲۰۲۰ توانست بیش از یک میلیون محصول تقلبی منتسب به اپل را از بازار خارج کند.

نکته جالب این که اداره گمرک آمریکا قبلا یک بار به اشتباه محموله‌ای شامل ۲ هزار وان پلاس بادز را به عنوان ایرپاد تقلبی توقیف کرده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی