ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کارزار رمزارز
تکنولوژی

فعالان رمزارز کشور برای جلوگیری از محدودسازی صرافی‌ها کارزار تشکیل دادند

جمعی از فعالان صنعت رمزارز و بلاکچین کشور با ایجاد یک کارزار اینترنتی، نامه‌ای خطاب به رییس جمهور نوشته و در این نامه خواستار جلوگیری از انسداد درگاه صرافی‌های رمزارز داخل کشور شده‌اند. این کارزار در ...

امین بیگ‌زاده
نوشته شده توسط امین بیگ‌زاده | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۵۰

جمعی از فعالان صنعت رمزارز و بلاکچین کشور با ایجاد یک کارزار اینترنتی، نامه‌ای خطاب به رییس جمهور نوشته و در این نامه خواستار جلوگیری از انسداد درگاه صرافی‌های رمزارز داخل کشور شده‌اند.

این کارزار در واکنش به نامه ریاست مجلس مبنی بر مسدودسازی درگاه پرداخت صرافی‌های رمزارز کشوری به راه افتاده که در صورت اجرایی شدن، می‌تواند سرمایه میلیون‌ها نفر را با مخاطرات جدی مواجه سازد.

در این نامه با اشاره به اینکه تبادل رمزارزها به شرط قبول مسئولیت خطرپذیری آن‌ها توسط طرفین معامله، هیچ گونه «منع قانونی ندارد» از بانک مرکزی درخواست شده که از اقدامات شتاب‌زده در راستای بستن درگاه‌های پرداخت صرافی‌ها جلوگیری به عمل آید.

کارزار رمزارز

همچنین در بخشی از نامه آمده که «ارزش روزانه تبادل رمزارزها در ایران با بیش از شش میلیون حساب کاربری فعال مستقیم و با واسطه، بین پنج تا ده هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که به صورت کاملا قانونی با رعایت مقررات مربوط به پولشویی و تحت نظر نهادهای ناظر مثل پلیس فتا اقدام می‌کنند.» و به همین خاطر، برخوردهای قهری و انسداد بسترهای شفاف و قانونی در عمل مصداق بارز خودتحریمی است و آسیب جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد می‌سازد.

با این حساب، تهیه‌کنندگان نامه از رییس جمهور درخواست مهلتی حداقل سه ماهه کرده‌اند که بتوان در این مدت کمیته‌ای برای نگارش یک آیین‌نامه اجرایی و ضابطه‌مند بر اساس دغدغه‌های بانک مرکزی تشکیل داد تا با این موضوع از خروج ارز از کشور در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» جلوگیری به عمل بیاید.

تهیه‌کنندگان این نامه امیدوارند که با این کارزار بتوانند مانع تصمیمات عجولانه و قهری در حوزه‌ رمزارزها شده تا همچنان بتوان از این پتانسیل موجود برای ارزآوری و تولید سرمایه در داخل کشور استفاده کرد. برای مطالعه نامه و شرکت در این کمپین می‌توانید به این آدرس اینترنتی مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • MK
    MK | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

    ما خودمون انتخاب کردیم که اینطوری زندگی کنیم...

مطالب پیشنهادی