فیس‌لیفت کیا K9 رونمایی شد؛ پرچمدار کیاموتورز در بازار سدان‌های فول سایز

فیس‌لیفت کیا K9 رونمایی شد؛ پرچمدار کیاموتورز در بازار سدان‌های فول سایز

کیا از فیس‌لیفت مدل پرچمدار K9 در سرزمین مادر خود پرده‌برداری کرد. این سدان فول‌سایز که در سایر بازارها با نام K900 و کوریس (Quoris) به فروش می‌رسد، اینک به لطف بروزآوری‌ها، ظاهری بروزتر، جذاب‌تر و البته خشن‌تر پیدا کرده است. طبق روال مرسوم در بین کره‌ای‌ها، حجم تغییرات در فیس‌لیفت کیا K9 گسترده و قابل توجه است. در نمای روبرو جلوپنجره چهار ضلعی قبلی، جای خود را به یک جلوپنجره شش ضلعی با المان‌های V شکل داده، ضمن اینکه عرض آن در مقایسه با قبل بیشتر شده و چراغ‌ها به آن چسبیده هستند.

کیا K9 مدل ۲۰۱۹

چراغ‌های فیس‌لیفت K9 نیز کاملا متحول شده و حالا به جای قاب حبابی، درون قابی باریک و کشیده قرار گرفته‌اند. به نظر می‌رسد در خلق قاب و گرافیک این چراغ‌ها، طراحان کیا نیم‌نگاهی به محصولات ولوو و آئودی داشته‌اند. سپر هم همچون قبل ساده بوده و در دو طرف خود میزبان ورودی‌های هوا است.

در نمای عقب مطابق با روند رایج این روزها، چراغ‌های LED ساختاری سرتاسری دارند و یک نوار باریک این دو را به هم متصل می‌کند. انتقال محل نصب پلاک از روی درب صندوق عقب به روی سپر و بازنگری در فرم خروجی‌های اگزوز از دیگر تغییرات بارز این نما به شمار می‌روند.

کیا K9 مدل ۲۰۱۹

متاسفانه کیا فعلا به انتشار تنها دو تصویر از سدان پرچمدار خود اکتفا کرده و خبری از عکس‌های کابین یا نمای جانبی نیست. این شرکت در بیانیه خود تایید کرده K9 فیس‌لیفت با رینگ‌های ۱۹ اینچی آلیاژی متفاوت و لوگوی جدید راهی بازار خواهد شد.

بد نیست اشاره کنیم نسل کنونی K9 یا K900 تنها سه سال است که متولد شده، اما کره‌ای‌ها نشان داده‌اند بروزآوری‌های سریع و عرضه نسل جدید محصولات در بازه زمانی کوتاه‌تر نسبت به رقبا – به ویژه ژرمن‌ها – جزو اولویت‌های اصلی آنها است.

انتظار می‎‌رود کیا در هفته‌های پیش رو بطور کامل از فیس‌لیفت K9 رونمایی کند. هنوز مشخص نیست که این خودرو در سایر بازارها با همین نام به فروش خواهد رسید و یا تحت عنوان K900 و کوریس عرضه می‌شود. گفتنی است کیا اوایل امسال اعلام کرد به علت تقاضای ضعیف، کادنزا و K900 را در ایالات متحده بازنشسته می‌کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato