قابلیت جدید گوگل با اطلاعات جعلی و نادرست در نتایج جستجو مبارزه می‌کند

قابلیت جدید گوگل با اطلاعات جعلی و نادرست در نتایج جستجو مبارزه می‌کند

گوگل در جریان رویداد I/O از توسعه قابلیت جدیدی در موتور جستجوی خود خبر داد که به کاربران کمک می‌کند بتوانند ارزیابی آگاهانه‌تر و دقیق‌تری نسبت به نتایج جستجو داشته باشند و کمتر در معرض اطلاعات نادرست،‌ اخبار جعلی و فیک قرار بگیرند.

وقتی کاربران در گوگل موضوعی را جستجو می‌کنند،‌ ویژگی جدیدی تحت عنوان «About this Result»، در قسمت پایین منبع مربوطه نمایش داده می‌شود و اطلاعاتی در مورد آن وب‌سایت و لینک در اختیار کاربران قرار می‌‌دهد. کاربران با مطالعه توضیحات ارائه شده، بیش از پیش می‌توانند درباره اعتماد کردن به منبع مربوطه،‌ آگاهانه تصمیم گیری کنند. قابلیت جدید About this Result به مرور زمان بهبود خواهد یافت و به کاربران در ارزیابی بهتر منابعی که در موتور جستجوی گوگل به آنها رسیده‌اند، کمک می‌کند.

ارزیابی و بررسی منابع به کاربران کمک می‌کند تا به اطلاعات و داده‌های موثق‌تری در جستجوهای خود دست پیدا کنند. در واقع با کمک این ویژگی جدید کاربران می‌توانند به منابع قابل اعتمادتر در گوگل دسترسی پیدا کنند. گوگل در تلاش است تا حد امکان به کاربران کمک کند تا در جستجوهای خود در موتور جستجوی این شرکت به سراغ منابع با داده‌های درست و غیر فیک بروند.

همچنین گوگل در حال آزمایش سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی جدیدی در موتور جستجوی خود با نام  MUM است که می‌تواند دانش و اطلاعات را از طریق زبان‌های مختلف و حتی به کمک روش‌های مختلفی مانند متن، عکس و فیلم منتقل کند.

گوگل می‌گوید این سیستم می‌تواند با درک عمیق‌تری هدف کاربر را در جستجو تشخیص داده و نتایج را به شکل‌های مختلفی برای درک بهتر کاربر ارائه دهد. این سیستم می‌تواند در جستجوی نتایج پیچیده‌ترین موضوعات کاربرد داشته باشد. گوگل می‌گوید این سیستم حدود ۱۰۰۰ برابر قدرت شبکه عصبی BERT را دارد و در واقع سیستمی مبتنی بر شبکه عصبی است که به درک بهتر هدف کاربر از جستجو ارائه نتایج بهتر کمک می‌‌کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato