کارمندان گوگل خواستار حمایت این کمپانی از مردم فلسطین شدند

کارمندان گوگل خواستار حمایت این کمپانی از مردم فلسطین شدند

گروهی از کارمندان یهودی گوگل از این کمپانی خواسته‌اند که در پی حملات مرگبار اسرائیل به غزه، بیشتر از مردم فلسطین حمایت کند. این گروه همچنین خواستار حمایت از دیدگاه‌های ضد صهیونیست شده است.

چندین روز از شروع تنش‌ها در این ناحیه از خاورمیانه می‌گذرد و صدها نفر در پی حملات جان باخته‌اند. حالا بخشی از کارمندان یهودی گوگل در نامه‌ای داخلی به مدیرعامل این کمپانی، «سوندار پیچای» خواستار انتشار بیانیه‌ای برای محکومیت این حملات شده‌اند.

این نامه که حالا به امضای ۲۵۰ نفر رسیده، از این غول جستجوی اینترنتی خواسته صدماتی که ارتش اسرائیل و گروه‌های افراطی به مردم فلسطین می‌زنند را به رسمیت بشناسد.

این درخواست از سوی گروه جدیدی ارائه شده که سال گذشته میلادی در واکنش به افزایش تمایل نسبت به طرفداری از صهیونیست‌ها در گروه رسمی یهودی ERG‌ یا Jewglers در گوگل شکل گرفت. در حالی که این گروه سعی کرده غیرسیاسی باشد، دو کارمند گوگل اعلام کرده‌اند که این گروه از بحث‌های طرفدار اسرائیل حمایت می‌کند و این کمپانی محل امنی برای ابراز عقاید ضد صهیونیستی نیست.

این شکاف میان کارکنان یهودی گوگل باعث تشکیل گروه دوم در این کمپانی شده. به گفته یک مدیر بازاریابی محصول حاضر در این گروه، آن‌ها مجبور به انجام چنین کاری شده‌اند:

«ما مجبور شدیم که فضای خودمان را تشکیل دهیم چرا که ما به معنای واقعی کلمه اجازه نداشتیم دیدگاه‌‌های خود را در ERG بیان کنیم.»

حالا اعضای این گروه خواستار حمایت گوگل از آزادی بیان درون کمپانی شده‌اند که البته اکثر این آزادی بیان مربوط به دیدگاه‌های ضد صهیونیستی می‌شود. آن‌ها عدم وجود آزادی بیان را خطرناک دانسته‌اند:

«گوگل بزرگترین موتور جستجوی جهان است و هرگونه سرکوب آزادی بیان در شرکت نه تنها برای کارمندان، بلکه برای تمام مردم در سراسر دنیا خطرناک است.»

آن‌ها همچنین خواستار فسخ هرگونه قرارداد تجاری شده‌اند که از خشونت‌های اسرائیل برای نقض حقوق بشر مردم فلسطین حمایت می‌کند. گوگل هنوز واکنشی به این نامه نشان نداده است.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato