ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل با ایده‌ای متفاوت و جدید،‌ روی فناوری دوربین زیر نمایشگر کار می‌کند

پتنت ثبت شده گوگل نشان می‌دهد که این شرکت با ایده‌ای متفاوت و جدید روی بهبود فناوری دوربین زیر نمایشگر کار می‌کند که به بهبود کیفیت تصویربرداری با دوربین سلفی کمک می‌کند. با وجود اینکه ...

پتنت ثبت شده گوگل نشان می‌دهد که این شرکت با ایده‌ای متفاوت و جدید روی بهبود فناوری دوربین زیر نمایشگر کار می‌کند که به بهبود کیفیت تصویربرداری با دوربین سلفی کمک می‌کند.

با وجود اینکه فناوری دوربین‌ زیر نمایشگر پتانسیل بسیار زیادی دارد اما هنوز هم با مشکلات زیادی همراه است. پتنت جدید گوگل با رویکردی کاملا متفاوت به دنبال ارتقا و بهبود دوربین زیر نمایشگر است.

به نظر می‌رسد دوربین زیر نمایشگر یکی از ارکان اساسی نسل آینده گوشی‌های موبایل پرچمدار خواهد بود. ZTE در حال حاضر گوشی‌هایی با این فناوری روانه بازار کرده، هر چند محصول نهایی چندان جالب نبوده است. همچنین گفته می‌شود سامسونگ و اپل نیز در حال آزمایش فناوری دوربین زیر نمایشگر هستند و اکنون طبق پتنت ثبت شده توسط گوگل، به نظر می‌رسد نسل آینده گوشی‌های پیکسل این کمپانی نیز از فناوری دوربین زیر نمایشگر پشتیبانی خواهند کرد.

دوربین زیر نمایشگر

همانطور که گفته شد، گوشی ZTE Axon 20 5G مشخص کرد که این فناوری هنوز مشکلاتی در رابطه با بهینه سازی نور و کیفیت تصویر دارد که به لایه اضافی شیشه نمایشگر و تاثیر آن مربوط می‌شود.

طبق مستندات موجود در پتنت گوگل با عنوان «نمایشگر تمام صفحه با دوربین زیر نمایشگر» ظاهرا این شرکت رویکرد دیگری را پیش گرفته است. گوگل به جای اینکه دوربین را در زیر نمایشگر قرار دهد و پیکسل‌های قسمت بالای دوربین را با شفافیت بیشتری ارائه دهد تا در حین گرفتن تصاویر سلفی نور به آن وارد شود، قصد دارد دوربین را به شکل دیگری قرار دهد. گوگل با انجام این کار می‌خواهد به جای قرار دادن یک دوربین در زیر قسمت انتقال دهنده نور صفحه، منشوری برای شکستن مسیر نور ایجاد کند.

در یک طرف منشور، سنسور دوربین و در سمت دیگر یک نمایشگر ثانویه دیده می‌شود. هنگامی که کاربر قصد دارد عکس سلفی بگیرد، منشور نوری را که از طریق «روزنه زیر صفحه» به آن ساطع می‌شود را می‌شکند و آن را برای ایجاد تصویر به سنسور دوربین ارسال می‌کند. زمانی که کاربر از دوربین استفاده نمی‌کند، منشور به سمت نمایشگر ثانویه می‌چرخد و با این کار باعث می‌شود محتوای نمایشگر ثانویه روی نمایشگر اصلی منعکس شود.

در حال حاضر ایده گوگل کاملا منحصر به فرد است و به طور بالقوه می‌تواند بزرگترین نقص فناوری دوربین زیر نمایشگر را برطرف کند. با این حال، جزئیات این فناوری در یک پتنت ارائه شده است و ممکن است هرگز به مرحله اجرا نرسد. حتی اگر گوگل موفق شود این فناوری را عملی کند، بعید به نظر می‌رسد که در سری پیکسل ۶ از آن استفاده شود، زیرا رندرهای ارائه شده از این گوشی به همراه روزنه مخصوص دوربین سلفی روی نمایشگر ارائه شده است. با این حال ممکن است درآینده نزدیک شاهد حضور این فناوری پیشگامانه در گوشی‌های تاشو شایعه شده پیکسل باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی