ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مستند دیجیاتو: چطور FBI اعضای انانیموس را دستگیر کرد؟

انانیموس

یکی از بزرگ‌ترین نکات منفی درخصوص اینترنت این است که شما هیچ وقت نمی‌توانید احساس امنیت کنید. حتی بزرگ‌ترین کمپانی‌ها و دیتاسنترهای جهان نیز هیچوقت نتوانسته‌اند ادعا کنند که برابر هجوم هکرها مصون هستند. در طول تاریخ هکرهایی بوده‌اند که توانسته‌اند از سد بزرگ‌ترین دیوارهای دفاعی اینترنت نیز بگذرند و به سادگی اطلاعاتی که می‌خواهند را به دست بیاورند. هک کردن یک ارگان به تیمی متخصص نیاز دارد. دقیقا همان چیزی که در سناریوی شکل‌گیری گروه انانیموس شاهدش بودیم. 

تماشای ویدیو از آپارات:

تماشای ویدیو از یوتیوب:

حجم زیادی اطلاعات سری لو رفت، میلیون‌ها دلار پول دزدیده شد و FBI تصمیم گرفت تا جای ممکن هزینه کند تا بتواند این پرونده را ببندد. خبری از یک هکر نیست. درمورد گروهی صحبت می‌کنیم که از بهترین‌ها تشکیل شده بود. گروهی که به مرور زمان ارتشی از جنس مردم تشکیل داد تا جنگ را به خیابان‌ها ببرند. گروهی با ماسک‌های فیلم V For Vendetta. گروهی که همه به عنوان انانیموس میشناسیمشان. درمورد اینکه انانیموس به نفع مردم کار می‌کرد یا نه بحث‌های مختلفی وجود دارد. بهرحال نمی‌توان انکار کرد که این گروه در دزدی‌های مختلفی از وبسایت‌ها و ارگان‌های مختلف دست داشته‌اند.

البته بعدها اعلام شد که انانیموس بخشی از این پول‌های سرقتی را به نیازمندان کمک کرده. درواقع به همین خاطر است که بسیاری از کاربران انانیموس را مانند «رابین هود» می‌دانند. بهرحال بسیاری از فعالیت‌های این گروه از هکرها به عنوان جرم شناسایی شد و درنهایت FBI تمام تلاشش را کرد تا بتواند اعضای آن را دستگیر کند. اما انانیموس کی بود؟ چی بود؟ و چطور FBI توانست یکی از بزرگ‌ترین اعضایش را دستگیر کند؟

بیشتر بخوانید: 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
دیجیاتو را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.