هیوندای مشخصات فنی دو مدل برقی آیونیک ۶ و ۷ را منتشر کرد

هیوندای مشخصات فنی دو مدل برقی آیونیک ۶ و ۷ را منتشر کرد

هیوندای در جریان معرفی آیونیک ۵ برای بازار آمریکا، در یک اقدام غیرمنتظره مشخصات فنی دو مدل دیگر از این خانواده را منتشر کرد. همانطور که از قبل نیز مشخص بود، در نامگذاری این دو مدل هم از اعداد استفاده شده و به ترتیب آیونیک ۶ و آیونیک ۷ نام خواهند داشت؛ این مدل‌ها به ترتیب در دسته سدان‌ها و خودروهای شاسی‌بلند جای می‌گیرند.

به گفته هیوندای سدان آیونیک ۶ اواخر سال ۲۰۲۲ از راه رسیده و نقش پرچمدار ثانویه تولید انبوه را ایفا خواهد کرد. این خودرو در حقیقت جایگزین آیونیک اصلی محسوب شده و هیوندای قبلا پیش‌نمایشی از آن را در قالب کانسپت پرافسی (Prophecy) ارائه کرده است. طبق انتظار آیونیک ۶ بر مبنای پلتفرم اختصاصی eGMP توسعه یافته و انرژی‌بخش آن پک باتری ۷۳ کیلووات ساعتی خواهد بود. هیوندای می‌گوید این پک باتری، تا ۳۰۰ مایل (۴۸۳ کیلومتر) مسافت، دوام می‌آورد.

سدان برقی آیونیک ۶ با دو پیشرانه متفاوت راهی بازار خواهد شد. در مدل پایه، این اتومبیل نیروی خود را از پیشرانه تک موتوره با ۲۱۵ اسب بخار قدرت دریافت خواهد کرد. اما در مدل قوی‌تر، پیشرانه از نوع دو موتوره بوده و در مجموع قدرتی برابر با ۳۰۸ اسب بخار دارد.

اما شاسی‌بلند یا به عبارت بهتر کراس‌اوور آیونیک ۷ در اوایل سال ۲۰۲۴ رونمایی خواهد شد. این کراس‌اوور از نظر ابعاد مشابه با مدل پالیسید بوده و در دو نسخه شش و هفت نفره به فروش خواهد رسید.

آنطور که هیوندای اعلام کرده، آیونیک ۷ با سیستم تمام‌چرخ محرک قابل انتخاب خواهد بود. پیشرانه دو موتوره این نسخه ۳۰۷ اسب بخار قدرت داشته و از طریق پک باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی تغذیه خواهد شد. این نسخه از آیونیک ۷ با شارژ کامل خواهد توانست ۳۰۰ مایل (۴۸۳ کیلومتر) مسافت را پشت سر بگذارد.

با توجه به افزایش محبوبیت خودروهای پیکاپ و شاسی‌بلند در بازار ایالات متحده از یک سو و استقبال خوب مشتریان از سدان‌ها و هاچبک‌های الکتریکی از سوی دیگر، هیوندای امیدوار است آیونیک ۷ به مدلی موفق تبدیل شود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato