ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

واتس‌اپ
تکنولوژی

عقب‌نشینی واتس‌اپ: عدم پذیرش قوانین جدید عملکرد پیام‌رسان را محدود نمی‌کند

فیسبوک پیش‌تر اعلام کرده بود که اگر کاربران تا تاریخ ۲۵ اردیبهشت با قوانین جدید حریم خصوصی موافقت نکنند، عملکردهای این پیام‌رسان به مرور برایشان محدود می‌شود. حالا به نظر می‌رسد که این شرکت از ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۸ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۰

فیسبوک پیش‌تر اعلام کرده بود که اگر کاربران تا تاریخ ۲۵ اردیبهشت با قوانین جدید حریم خصوصی موافقت نکنند، عملکردهای این پیام‌رسان به مرور برایشان محدود می‌شود. حالا به نظر می‌رسد که این شرکت از تصمیم خود عقب‌نشینی کرده و قصد محدودسازی عملکردهای واتس‌اپ را ندارد.

سخنگوی واتس‌اپ در بیانیه‌ای می‌گوید: «با بحث‌هایی که با مقامات و کارشناسان مختلف حوزه حریم خصوصی داشتیم، می‌خواهیم تصریح کنیم که عملکرد واتس‌اپ را برای کسانی که این به‌روزرسانی قوانین را نپذیرفته‌اند محدود، نخواهیم کرد.» این شرکت مدعی است برنامه آن‌ها تا اطلاع ثانوی به همین شکل خواهد بود.

اجرای قوانین جدید حریم خصوصی واتس‌اپ جنجال زیادی به دنبال داشت و نگرانی‌هایی را درباره اشتراک‌گذاری اطلاعات کاربران با فیسبوک به وجود آورد. البته بخشی از اطلاعات کاربران واتس‌اپ از جمله شماره تلفن آن‌ها به موجب تغییر قانونی در سال ۲۰۱۶ همین حالا هم با فیسبوک به اشتراک گذاشته می‌شود. ولی واتس‌اپ تاکید دارد که این به‌روزرسانی فرق می‌کند و مربوط به پیام‌هایی است که از طریق این پیام‌رسان به کسب و کارها فرستاده می‌شود. این پیام‌ها اکنون ممکن است روی سرورهای فیسبوک ذخیره‌سازی شوند.

واتس‌اپ می‌گوید اکثر کاربرانی که قوانین جدید را مشاهده کرده‌اند، آن را پذیرفته‌اند. ولی اگر کسی آن را نپذیرفته باشد، هرچند وقت یکبار اعلانی در این زمینه دریافت می‌کند. واتس‌اپ می‌گوید: «همچنان هرچند وقت یک بار به کاربران یادآوری می‌کنیم و اجازه می‌دهیم که این به‌روزرسانی را قبول کنند و تصمیم بگیرند که چه زمانی می‌خواهند از این قابلیت‌های اختیاری مثل ارتباط با کسب و کارهایی که تحت پشتیبانی فیسبوک‌ هستند، استفاده کنند. امیدواریم این رویکرد صرف‌نظر از این که کاربران می‌خواهند با کسب و کارها تعامل داشته باشند یا نه، امکان انتخاب را در اختیار همه کاربران قرار دهد.»

واتس‌اپ پیش از این عقب‌نشینی سراسری هفته پیش ابتدا در هند اعلام کرده بود که عدم پذیرش قوانین حریم خصوصی آن‌ها باعث از کار افتادن این اپلیکیشن نمی‌شود. حالا ظاهرا فشارهای جهانی آن‌ها را بطور کلی از اجرای این قوانین منصرف کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی