طرح توزیع رایگان سیم‌کارت دانش‌آموزی در سال تحصیلی جدید اجرا می‌شود

طرح توزیع رایگان سیم‌کارت دانش‌آموزی در سال تحصیلی جدید اجرا می‌شود

سیم کارت دانش‌آموزی که وعده آن در شهریور ماه سال گذشته داده شده بود، آماده است و در سال تحصیلی جدید به طور رایگان میان دانش‌آموزان سراسر کشور توزیع می‌شود. مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش ضمن تأکید بر این که سیم‌کارت دانش‌آموزی رایگان است اعلام کرده روند توزیع سیم‌کارت به این شکل است که افراد متقاضی، اعلام درخواست می‌کنند و بر اساس آن توزیع انجام می‌شود.

«محمود حبیبی» درباره آخرین وضعیت طرح سیم‌کارت دانش‌آموزی گفته است: «طرح سیم‌کارت دانش‌آموزی از آذر سال گذشته آغاز شد و جلسات متعددی را با وزارت ارتباطات برگزار کردیم و پیش‌نویس آن تهیه شد که قرار است در نهایت به امضای دو وزیر آموزش و پرورش و فناوری ارتباطات و اطلاعات برسد.»

سیم‌کارت دانش‌آموزی

او همچنین درباره قابلیت‌های سیم‌کارت گفته است که این سیم‌کارت‌ها یک سری قابلیت‌ها دارد که مدنظر وزارت آموزش و پرورش است و به والدین هم یک سری قابلیت‌ها داده می‌شود که بتوانند بر فرزندان خود نظارت داشته باشند. حبیبی درباره نحوه توزیع سیم‌کارت دانش‌آموزی هم گفت: این سیم‌کارت‌ها رایگان است، اما توزیع عمومی ندارد و کسانی که متقاضی هستند درخواست می‌دهند و بر اساس درخواست، توزیع انجام می‌شود.

او در پاسخ به این پرسش که «اگر همه دانش‌آموزان متقاضی سیم‌کارت باشند، امکان دریافت دارند؟» اظهار کرد: وزارت ارتباطات برای تأمین آن اعلام آمادگی کرده است. مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش درباره زمان توزیع سیم‌کارت دانش‌آموزی گفت: به محض امضای طرح، توزیع سیم‌کارت شروع می‌شود و برنامه‌ریزی ما این است که دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید، سیم‌کارت دانش‌آموزی را داشته باشند.

سال گذشته وزیر آموزش و پرورش درباره سیم‌کارت مخصوص دانش‌آموزان گفته بود که برای به حداقل رساندن مخاطرات در جامعه با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در صدد هستیم که با عرضه سیم کارت شاد محیط امنی را در شبکه مجازی ایجاد کنیم. هرچند این طرح فراز و نشیب‌های زیادی داشته در برهه‌ای حتی خبر از لغو آن شنیده می‌شد اما به نظر می‌رسد قرار است در سال آینده برای متقاضیان این سیم‌کارت‌ها به طور جدی و با کمک اپراتورها اجرایی شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato