ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

شرکت SSC از دو نسخه جدید ابرخودروی تواتارا رونمایی کرد

شرکت SSC از دو نسخه جدید ابرخودروی تواتارا رونمایی کرد. این دو نسخه به ترتیب Striker و Aggressor نام دارند و در مقایسه با نسخه استاندارد از بدنه ایرودینامیک‌تر و عملکرد بهتر برخوردار هستند. در ...

شرکت SSC از دو نسخه جدید ابرخودروی تواتارا رونمایی کرد. این دو نسخه به ترتیب Striker و Aggressor نام دارند و در مقایسه با نسخه استاندارد از بدنه ایرودینامیک‌تر و عملکرد بهتر برخوردار هستند. در طراحی تواتارا Striker از جت‌های جنگنده چندمنظوره الهام گرفته شده و به گفته SSC با قدرت عظیم 1750 اسب بخار٬ توانایی‌های Striker، هم در پیست و هم در جاده کاملا مطلوب است. هرچند که این پایان کار نیست و برای مدل Aggressor امکان دست یابی به خروجی 2200 اسب‌بخار هم وجود دارد٬ چنین قدرتی به معنی خط و نشان کشیدن SSC برای تسلا رودستر خواهد بود.

با توجه به اضافه شدن اجزای ایرودینامیک متعدد از جمله باله بزرگ عقب، میزان نیروی رو به پایین یا همان داون‌فورس هنگام حرکت با سرعت 160 مایل (257 کیلومتر) بر ساعت نسبت به مدل استاندارد تواتارا معادل 499 کیلوگرم افزایش پیدا می‌کند. این رقم حدود سه برابر مدل استاندارد بوده و 55 درصد از آن به محور عقب منتقل می‌شود تا تعادل، کنترل و پایداری خودرو در بهینه‌ترین حالت باشد.

به غیر از باله بزرگ عقب، اسپلیترهای بزرگ جلو، رکاب‌های جانبی و دیفیوزر حجیم حاضر در قسمت پشت از دیگر مشخصه‌های دو نسخه جدید تواتارا هستند. به غیر از نمای بیرونی، این نسخه‌ها در داخل کابین نیز تفاوت‌هایی با مدل استاندارد تواتارا دارند. البته در رابطه با این تفاوت‌ها جزئیات چندانی در دست نیست و SSC فقط به گفتن بهره‌گیری از پوشش آلکانتارا و آپشن قطعات فیبرکربنی داشبورد بسنده کرده‌است.

نیروبخش نسخه‌ Striker تواتارا همان موتور 5.9 لیتری V8 است که می‌تواند 1750 اسب بخار قدرت تولید کند. گیربکس هفت سرعته نیمه‌خودکار وظیفه انتقال نیروی تولیدی موتور به چرخ‌ها را بر عهده دارد. این گیربکس در زمانی زیر 100 میلی ثانیه دنده‌ها را تعویض می‌کند.

اگر نسخه Striker با این مشخصات جذابیت‌های لازم را نداشته باشد، مشتریان می‌توانند به سراغ تواتارا Aggressor بروند. این نسخه که البته مخصوص پیست است، از چهره خشن‌تر و عملکردی اسپرت‌تر برخوردار است؛ ضمن اینکه داخل کابین آن نیز مشابه اتومبیل‌های مسابقه‌ای طراحی شده و صندلی‌های استاندارد جای خود را به صندلی‌های ریس داده‌اند. داشبورد هم با نمونه فیبرکربنی و کمربند استاندارد با کمربند 5 نقطه‌ای تعویض شده است.

نکته جالب توجه اینکه برای نسخه Aggressor آپشن ارتقای موتور در نظر گرفته شده است. در صورت سفارش این آپشن قدرت موتور V8 توئین توربو به رقم باورنکردنی 2200 اسب بخار افزایش پیدا می‌کند. متاسفانه در رابطه به قیمت نسخه‌های جدید جزئیاتی در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی