شیائومی از فناوری شارژ ۲۰۰ واتی HyperCharge رونمایی کرد [تماشا کنید]

شیائومی از فناوری شارژ ۲۰۰ واتی HyperCharge رونمایی کرد [تماشا کنید]

شیائومی یکی از شرکت‌هایی محسوب می‌شود که تمرکز ویژه‌ای روی فناوری شارژ دارد. حالا شیائومی از فناوری شارژ سریع «HyperCharge» رونمایی کرده که با شارژ سیمی ۲۰۰ واتی می‌تواند یک باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی را در ۸ دقیقه شارژ کند، البته با شارژ بی‌سیم ۱۲۰ واتی این زمان به ۱۵ دقیقه می‌رسد.

شرکت‌های چینی در سال‌های اخیر سعی کرده‌اند تا جای ممکن سرعت شارژ محصولاتشان را افزایش دهند و خود شیائومی هم چندین بار دست به چنین کاری زده. برای مثال دو سال پیش این کمپانی از سیستم شارژ ۱۰۰ واتی رونمایی کرد که می‌توانست یک باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی را در ۱۷ دقیقه شارژ کند. پس آن، فناوری شارژ ۱۲۰ واتی برای می ۱۰ اولترا از راه رسید که می‌تواند باتری ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعتی آن را در ۲۳ دقیقه کاملا شارژ کند.

حالا طبق ویدیوی منتشر شده، فناوری HyperCharge سرعت شارژ سیمی و بی‌سیم فوق‌العاده بالایی دارد و می‌توانند باتری گوشی‌های هوشمند را تنها در چندین دقیقه شارژ کنند. گوشی موجود در این ویدیو شیائومی می ۱۱ پرو اصلاح شده است و با نمونه‌ای که در بازار وجود دارد، فرق می‌کند. انتظار می‌رود چنین فناوری در ادامه ۲۰۲۱ یا سال آینده میلادی از راه برسد، البته شاید شیائومی برای مقابله با ریسک‌های احتمالی مدت زمان بیشتری را صرف توسعه فناوری شارژ HyperCharge کند.

شارژ HyperCharge شیائومی

اوپو، رقیب هموطن شیائومی یکی دیگر از شرکت‌های پیشرو در این زمینه به حساب می‌آید که فناوری VOOC را توسعه داده که پایه سیستم‌های شارژ سریع Warp و Dash وان پلاس است. این کمپانی سال گذشته از شارژ یک باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی با سیستم ۱۲۵ واتی در مدت ۲۰ دقیقه خبر داد. با این وجود، جدیدترین پرچمدارش یعنی اوپو فایند X3 پرو تنها از فناوری شارژ سریع ۶۵ واتی پشتیبانی می‌کند.

در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم در کنار پشتیبانی دستگاه از فناوری شارژ سریع، کاربران باید به آداپتور و کابل مناسبی هم دسترسی داشته باشند که احتمالا شرکت‌ها تمایلی به قرار دادن آن‌ها در جعبه محصولاتشان نخواهند داشت.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato