ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل دو ویژگی‌ امنیتی جدید به مرورگر کروم اضافه می‌کند

گوگل به منظور افزایش امنیت کاربران و کاهش خطر سواستفاده احتمالی از داده‌های آنها، دو ویژگی جدید امنیتی به مرورگر کروم ۹۱ اضافه می‌کند. با وجود تمام پیشرفت‌های موجود در زمینه امنیت، اینترنت همچنان به ...

گوگل به منظور افزایش امنیت کاربران و کاهش خطر سواستفاده احتمالی از داده‌های آنها، دو ویژگی جدید امنیتی به مرورگر کروم ۹۱ اضافه می‌کند.

با وجود تمام پیشرفت‌های موجود در زمینه امنیت، اینترنت همچنان به همان اندازه خطرناک است و اخبار زیادی درباره هک شدن و سوءاستفاده از داده‌های کاربران منتشر می‌شود. هنگام کار با وب، امنیت ما در برابر تهدیدات به مرورگرهای وب وابسته است و اکنون گوگل چند ویژگی امنیتی جدید به مرورگر کروم اضافه کرده است.

با این ویژگی‌های جدید، در آینده اگر افزونه‌ای که کاربران قصد دریافت کردن آن را دارند، مورد اعتماد گوگل نباشد، کروم این موضوع را از طریق برچسب مخصوصی به کاربران هشدار می‌دهد. افزونه‌های مرورگر برای اطمینان باید از کلیه خط مشی‌های مربوط به توسعه‌دهندگان که توسط گوگل مشخص شده است پیروی کنند و از انتشار آن‌ها حداقل چند ماه گذشته باشد. بنابراین حتی اگر افزونه‌ای بدون مشکل باشد، باز هم بلافاصله مورد اعتماد گوگل نخواهد بود.

مرورگر کروم

در این صورت اگر سعی کنید یکی از افزونه‌های نامعتبر را دریافت کنید، یک هشدار پاپ‌آپ مشاهده خواهید کرد که به شما می‌گوید «این کار را با احتیاط انجام دهید.» البته هنوز هم با استفاده از دکمه «ادامه نصب» می‌توانید بارگیری خود را انجام دهید، اما هشدار گوگل باعث می‌شود نسبت به امنیت مرورگر خود بیش از پیش هوشیار باشد.

به گفته گوگل حدود ۷۵ درصد از افزونه‌های موجود در استور وب مرورگر کروم، از دستورالعمل‌ها پیروی کرده و قابل اعتماد هستند. همچنین این موضوع به طور کلی خطرناک بودن افزونه‌ها را نشان نمی‌دهد اما به هر حال کاربران باید در مورد خطرات احتمالی بیشتر آگاهی داشته باشند.

علاوه بر این، ویژگی جدید دیگر گوگل دانلود‌های کاربران را اسکن کرده و موارد مشکوک را به اطلاع آن‌ها می‌رساند. هرچند کاربران می‌توانند از انجام این امر نیز صرف‌نظر کنند اما گوگل با این روش هم قصد دارد کاربران را از خطرات احتمالی اینترنت مطلع کند. طبق گفته گوگل، ویژگی‌های امنیتی جدید به تدریج برای کروم ۹۱ ارائه خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی