ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آمریکا با اهدای واکسن به تایوان، به جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌های تولید تراشه کمک می‌کند

ایالات متحده آمریکا طی برنامه توزیع جهانی واکسن، ۷۵۰ هزار دوز واکسن در اختیار دولت تایوان قرار می‌دهد، اقدامی که می‌تواند مانع از تعطیلی کارخانه‌های تولید تراشه این کشور شود و از وقوع بحرانی عمیق‌تر ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۰

ایالات متحده آمریکا طی برنامه توزیع جهانی واکسن، ۷۵۰ هزار دوز واکسن در اختیار دولت تایوان قرار می‌دهد، اقدامی که می‌تواند مانع از تعطیلی کارخانه‌های تولید تراشه این کشور شود و از وقوع بحرانی عمیق‌تر در این بازار جلوگیری کند.

سناتورهای آمریکا به تازگی از کشور تایوان بازدید کرده‌اند و از اهدای ۷۵۰ هزار دوز واکسن به این کشور خبر داده‌اند که اولین بخش از واکسن‌های اهدایی آمریکا به کشورهای دیگر خواهد بود. طبق گزارش رویترز، سناتور «تمی داکورت» از نیاز فوری تایوان به این واکسن‌ها خبر داده:

«برای ایالات متحده آمریکا ضروری بود که تایوان در اولین گروه دریافت‌کنندگان واکسن قرار بگیرد چرا که طبق تشخیص ما، این کشور نیاز فوری به آن‌ها دارد و برای همکاری با تایوان ارزش و احترام قائلیم.»

وزیر خارجه تایوان برای اهدای این واکسن‌ها از ایالات متحده تشکر کرده و از تلاش‌های این کشور برای واردات این واکسن‌ها بدون ایجاد مشکل از سوی دولت پکن خبر داده. در حالی تایوان به ایجاد مشکلات از سوی پکن اشاره کرده که چین در گذشته حاضر به ارسال واکسن‌های چینی به این کشور شده بود. با این حال، تایوان از امنیت آن‌ها اطمینان نداشت و ضمنا قانون تایوان هم از واردات واکسن‌های کرونا چینی جلوگیری می‌کند.

ایالات متحده آمریکا در کنار تایوان، به ژاپن هم واکسن اهدا می‌کند که تعداد آن، ۱.۲۴ میلیون دوز است.

اهدای این واکسن‌ها در کنار نجات جان افراد، احتمالا وخامت اوضاع در بازار تراشه را هم کمتر می‌کند. همانطور که می‌دانید، شرکت غول‌پیکر TSMC در تایوان فعالیت دارد و برای بسیاری از شرکت‌ها چیپ می‌سازد.

در حال حاضر جهان با مشکل کمبود تراشه دست و پنجه نرم می‌کند و بسیاری از صنایع به خصوص صنعت خودروسازی دچار اختلال شده‌اند. در صورتی که شیوع کرونا در تایوان گسترده‌تر شود، کارخانه‌ها در این کشور بسته خواهند شد و شوک جدیدی به بازار وارد می‌شود.

در حال حاضر نزدیک به ۳ درصد از جمعیت ۲۳.۵ میلیونی تایوان واکسن دریافت کرده‌اند و به اکثر این افراد، تنها یک دوز واکسن تزریق شده است. حالا باید دید با اهدای این میزان واکسن از سوی آمریکا، چه سرنوشتی در انتظار کارخانه‌های تایوان خواهد بود. آیا این کشور مجبور به تعطیلی کارخانه‌ها و ایجاد بحرانی عمیق‌تر در بازار لوازم الکترونیکی و خودروها می‌شود یا اینکه واکسیناسیون از چنین موضوعی جلوگیری می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی