تولید مودم بومی ثابت و همراه با حمایت ایرانسل آغاز شد

تولید مودم بومی ثابت و همراه با حمایت ایرانسل آغاز شد

برای اولین بار در ایران خط تولید مودم بومی TF-i60 S1 با قابلیت پشتیبانی از فناوری اینترنت همراه و ثابت و با حمایت ایرانسل راه‌اندازی شد. این مودم، یک مودم دوگانه (Dual) است که علاوه بر اینترنت پرسرعت همراه (FD-LTE)، از فناوری اینترنت پرسرعت ثابت (TD-LTE) نیز پشتیبانی می‌کند و در ادامۀ مودم‌های بومی تولید شده با حمایت ایرانسل نخستین مودم بومی دارای ویژگی فوق است.

مودم بومی TF-i60 S1 توسط شرکت «سامانه آزمای قائم» و با حمایت ایرانسل و سازمان اوقاف و امور خیریه تولید شده است. در مراسم راه‌اندازی خط تولید این مودم که صبح سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ در مجتمع عقیق شهر کرج برگزار شد ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات و بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل حضور داشتند.

تولید مودم بومی ثابت

در این مراسم علاوه بر راه‌اندازی خط تولید مودم بومی و نیز سامانۀ تولید برق خورشیدی قابل حمل کلنگ احداث سوله‌های جدید برای تولید تجهیزات الکترونیک و ارتباطی نیز به زمین زده شد.

مدیرعامل ایرانسل در این مراسم طی سخنانی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» ابراز امیدواری کرد با توسعۀ روند حمایت از بومی‌سازی تجهیزات ارتباطی، کشور شاهد قطع وابستگی در واردات و استفاده از تولیدات داخلی باشد و از خروج ارز از کشور جلوگیری و به ایجاد اشتغال کمک شود.

وی گفت: «ایرانسل توجه به بومی‌سازی و کمک به تولید داخلی تجهیزات فناوری‌اطلاعات و ارتباطاتِ مورد نیاز اپراتور را از حدود دو سال پیش، با جدیت بیشتری پیگیری کرده و هم‌اکنون بومی‌سازی بسیاری از انواع تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مورد نیاز به نتیجه رسیده و امروز تولید نخستین مودم بومی با قابلیت پشتیبانی از فناوری اینترنت پرسرعت ثابت و همراه رسماً آغاز می‌شود.»

تولید مودم بومی ثابت

عباسی‌آرند با تشکر از رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه برای ورود به حمایت از فناوری و بومی‌سازی تجهیزات فناوری‌اطلاعات و ارتباطات تأکید کرد: «این اتفاق نشان‌دهندۀ همکاری بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری، تولید و فروش و توزیع است و امیدوارم با ادامۀ این حمایت از طرفی نیاز بازار تأمین شده و قیمت‌ها اصلاح و تعدیل شود و از طرف دیگر پروژه‌هایی مانند تولید بومی گوشی و تبلت و نیز تجهیزات اکتیو شبکه نیز به نتیجه برسد.»

هاشمی افزود: «با همکاری اپراتورها از جمله ایرانسل، بنا را بر این گذاشته‌ایم که طرح جامع تولید گوشی تلفن‌‎همراه را با مشارکت سایر بخش‌ها پیش ببریم و نیاز بازار داخلی تأمین کنیم.»

با راه‌اندازی این پروژه، برای تولید ماهانه بیش از ۱۵ هزار دستگاه مودم در کشور ایجاد ظرفیت شده است. ایرانسل پیش از این نیز در راستای حمایت از بومی‌سازی تجهیزات فناوری‌اطلاعات و ارتباطات با دو شرکت دیگر تولیدکنندۀ مودم، همکاری و از تولید مودم بومی حمایت کرده است.

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato