مقایسه عملکرد سیستم عامل iOS 15 با هارمونی ۲.۰ هواوی [تماشا کنید]

مقایسه عملکرد سیستم عامل iOS 15 با هارمونی ۲.۰ هواوی [تماشا کنید]

مقایسه عملکرد سیستم عامل iOS 15 با هارمونی ۲.۰ هواوی [تماشا کنید]

هارمونی ۲.۰ و iOS 15 دو سیستم عامل تازه نفس هستند که البته محصول هواوی قدمتش بسیار کمتر از iOS است. اولین بتای iOS 15‌ در اختیار توسعه‌دهندگان قرار گرفته و هارمونی ۲.۰ برای برخی دستگاه‌ها منتشر شده که نتیجه‌اش، انتشار ویدیویی از مقایسه عملکرد هارمونی ۲.۰ با iOS 15 است.

هواوی می‌گوید هارمونی کاملا متفاوت از اندروید و iOS است و عملکرد روانی دارد. حالا ویدیویی از مقایسه سیستم عامل iOS 15 با هارمونی ۲.۰ منتشر شده که عملکرد رابط کاربری و روان بودن آن‌ها را به نمایش می‌گذارد.

همانطور که در ویدیو مشاهده می‌کنید، هارمونی در مقایسه با iOS 15 در زمینه‌های زیر کمی عملکرد سریعتری دارد:

  • باز کردن یک برنامه
  • انیمیشن‌های سیستم
  • نمایش سرویس‌های اپ
  • ناوبری تسک منیجر
  • دسترسی به کنترل پنل

اپل به تازگی از iOS 15 با قابلیت‌های متنوع رونمایی کرده و هواوی هم نزدیک به دو هفته پیش از هارمونی ۲.۰ برای گوشی‌های هوشمند پرده برداشت. هواوی در پی تحریم‌های آمریکا به سراغ سیستم عامل اختصاصی‌اش رفت و حالا پس از دو سال انتظار، می‌خواهد آن را برای بسیاری از محصولاتش از گوشی‌های هوشمند گرفته تا تبلت‌هایش منتشر کند.

با توجه به اینکه کاربران در چین به سرویس‌های گوگل دسترسی ندارند، استفاده از هارمونی یا اندروید نباید تفاوت چندانی برای آن‌ها داشته باشد. با توجه به این موضوع، احتمالا شمار بالایی از کاربران به سراغ سیستم عامل هواوی می‌روند.

مقایسه هارمونی با iOS 15

اما در بازار جهانی قضیه متفاوت است و کاربران محصولات قدیمی‌تر که هنوز به سرویس‌های گوگل دسترسی دارند، احتمالا تمایل چندانی به چنین ارتقایی نخواهند داشت. با این وجود، شاید کاربران محصولات جدیدتر که البته سهم آن‌ها بسیار کمتر از گذشته شده، از هارمونی استفاده کنند چرا که در هردو حالت به سرویس‌های گوگل دسترسی ندارند.

در هفته‌های آینده و انتشار گسترده‌تر هارمونی، شاهد انتشار ویدیوهای بیشتری از مقایسه این سیستم عامل با اندروید و iOS خواهیم بود. به نظر شما هواوی می‌تواند با هارمونی تهدیدی برای سیستم عامل‌های موبایل گوگل یا اپل باشد؟

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل