همه چیز درباره آیفون 13
قوانین ثبت نام سایپا در جهت کاهش محدودیت‌های قرعه‌کشی تغییر می‌کند

قوانین ثبت نام سایپا در جهت کاهش محدودیت‌های قرعه‌کشی تغییر می‌کند

با توجه به گفته‌های روز گذشته یکی از مسئولین سایپا قوانین پیش‌فروش و فروش فوق‌العاده این گروه خودروسازی در فروش‌های بعدی تغییر خواهد کرد و قرعه‌کشی روز یک شنبه آخرین نوع عرضه خودرو با قوانین جاری است.

دکتر مجید باقری در این خصوص توضیح داد:

«با توجه به بهبود شرایط تولید و از سویی وجود ثبات در بازار خودرو، قرار شده است تا در طرح های فروش بعدی، قوانین عرضه خودرو تغییر کند و برخی تبصره های محدودکننده از سر راه متقاضیان خودرو برداشته شود. به این ترتیب قوانین پیش‌فروش و فروش فوق‌العاده خودرو برای مشتریان سایپا تغییر خواهد کرد و دستورالعمل‌های جدید به زودی به متقاضیان اعلام خواهد شد.»

روز یکشنبه بود که گروه خودروسازی سایپا آخرین مراسم قرعه‌کشی با قوانین فعلی را با حضور نمایندگان دستگاه‌های نظارتی و رسانه‌ها برگزار کرد.

همچنان تعداد متقاضیان ثبت‌نام در طرح‌های فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو و سایپا بالاتر از ظرفیت این طرح‌هاست اما جالب آنجاست که فعلا بازار آزاد در رکود کامل به سر می‌برد و همین موضوع نیز سبب شده که فشار وارد شده به خودروسازان کاهش قابل‌توجهی یابد.

از سویی دیگر در طرح‌های پیش فروش اخیر این شرکت‌ها، در برخی موارد تقاضا متناسب با ظرفیت و یا کمتر از پیش‌بینی بوده است و در برخی موارد هم تعداد کمی از مشتریان در فرایند تکمیل وجه حاضر شده‌اند. به عبارت ساده‌تر، امروز خودروسازان کشور بیشتر از گذشته از لیست رزرو قرعه‌کشی‌ها برای تکمیل وجه خودروهای فروخته شده استفاده می‌کنند.

قرعه کشی در قوانین جدید فروش خودرو باقی می ماند؟

حال با توجه به این رویکرد مشتریان، قرار است تا بزودی قوانین جدید پیش فروش و فروش فوق‌العاده (فروش فوری) خودرو اعلام گردد و برخی دستورالعمل‌های محدودکننده از سر راه متقاضیان خرید خودرو برداشته شود. اما آن‌طور که گفته می‌شود، از نگاه برخی نهادهای تصمیم‌گیر همچنان نیاز است تا فرایند قرعه‌کشی برای رعایت عدالت باقی بماند و از این پس تنها قوانین حضور در قرعه‌کشی فروش محصولات خودروسازان آسان‌تر خواهد شد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato